Očarila v krásnom kroji. Obstála vo veľkej konkurencii z celého sveta a porazila súperky z Filipín, Thajska, Kanady, Mexika i Egypta.

Parkovanie v Košiciach je stále veľký problém: Otvorený list primátorovi!

Poctivo sa však na súťaž pripravovala, celé dva mesiace sa denne v dvojfázovom tréningu venovala formovaniu svojej postavy v jednom z prešovských fitness centier.

Nečakaný koniec zápasu: V Gelnici museli náhle evakuovať štadión!

Finálový večer po trojtýždňovom pobyte a aklimatizácii v Číne zvládla bez stresu. “No ten na mňa doľahol pri vyhlasovaní výsledkov,” zaspomínala.

Predtým sa však predstavila v plavkách, večerných šatách a vo voľnej disciplíne v národnom kroji zatancovala.

“Sedem rokov som tancovala vo folklórnom súbore, predviedla som ľudový fľaškový tanec,“ opísala. Jej hlavu zdobila bohatá parta z Detvy, myslí si, že aj to jej pomohlo k úspechu.

Porotu zaujala a titul získala. „Je to skvelý pocit, nečakala som to a som šťastná, že som vyhrala titul Miss Európa. Týmto sa mi splnil môj detský sen, za čo ďakujem pánovi Oklamčákovi, za dôveru, že mi dal možnosť reprezentovať naše krásne Slovensko,“ vyznala sa. Vo výberovom kastingu boli dievčatá z celého Slovenska.

A aké sú jej ďalšie plány? Má v hlave veľa myšlienok a nápadov, ktoré sa bude snažiť zrealizovať. “Nikdy nie je neskoro na plnenie svojich snov, len si treba za tým ísť,” usmiala sa.