„Z pitvy vyplynulo, že bezprostrednou príčinou smrti bolo udusenie obesením. Na tele nebohej neboli zistené známky mechanického poškodenia spôsobené cudzou osobou,“ informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mesárová. Vyšetrovatelia sa však prípadom naďalej zaoberajú a zisťujú príčiny Ankinho skratového konania.

Javila sa, že je v pohode

Študentka trebišovskej hotelovej akadémie bola v osudnú noc vonku s partiou. Navštevovali miestne podniky, nadránom sa rozhodli ísť domov. Anku chcel odprevadiť kamarát, ona to však odmietla s tým, že pôjde sama. Vraj na nej nebolo nič podozrivé. Správala sa normálne. Domov však už nedorazila.

  • Zúfalá Lenka: Moja dcéra Anka († 16) sa obesila na ulici! Chcem vedieť, čo sa stalo

Ako vyliezla na stĺp?

Nehybné telo našli v skorých ranných hodinách. Cestou do práce ju zbadali okoloidúci. Trebišovčania dlho nechceli uveriť, že vždy veselá a milá tínedžerka si dobrovoľne zvolila takýto dramatický odchod z tohto sveta. Najmä po tom, ako ešte krátko pred tragédiou telefonovala so svojou mamou a správala sa úplne v pohode. Anka bola navyše medzi rovesníkmi obľúbená, v škole o nej hovorili ako o dobrej žiačke. Nič nenasvedčovalo tomu, že by mala nejaké problémy. Mnohí Trebišovčania nedokázali pochopiť ani to, ako mohlo útle dievča vyliezť na vysoký stĺp a obesiť sa na opasku.