Hlášky kvôli povinnému spievaniu hymny a skladaniu sľubu postojačky, formálnemu vystupovaniu vrátane vykania, nariadenia, že rokovania zastupiteľstva budú tajné, ak starostka nerozhodne ináč, ktoré chrlila prostoreká Miloslava Fedorová na adresu poslancov, hlavne Jozefa Ostrožoviča, ktorého volala familiárne Ďoďo, zľudoveli z večera do rána.

Sú stále na smiech

Miestni netaja, že ak nemusia, radšej ani nehovoria, odkiaľ pochádzajú. "Keď poviem, že som z Fekišoviec, okamžite sa ľudia smejú a začnú spomínať trápnosti z videa," rozpráva mladý Fekišovčan. "Naposledy som to zažil pred dvomi týždňami, keď som cestoval vlakom z Bratislavy. Spolucestujúci na mňa potom pozerali ako na exota!"

Starostka vyvádzala na zastupiteľstve, ako odtrhnutá z reťaze.
Starostka vyvádzala na zastupiteľstve, ako odtrhnutá z reťaze.
Zdroj: Matej Kalina

Na začiatku bolo video...

Fedorová, ktorá je starostkou Fekišoviec štvrté volebné obdobie, sa na prvom zasadnutí zastupiteľstva predstavila ako prísna učiteľka, ktorá pokrikuje a karhá svojich žiakov. Na jej hlavu sa kvôli nedôstojnému konaniu, ktoré bolo podľa odborníkov v rozpore so zákonom o obecnom zriadení a s postavením starostu, zniesla vlna kritiky Transparency International Slovensko i Združenia miest a obcí Slovenska. Starostka, ktorá najprv ako keby nebrala vážne výhrady voči svojmu vyčínaniu, sa neskôr v médiách ospravedlnila, ale s patričným komentárom.

Ďoďo sa ako jediný mandátu poslanca nevzdal.
Ďoďo sa ako jediný mandátu poslanca nevzdal.
Zdroj: archív J.O.

 Ďoďo ostal

Miestni sa rozdelili na dva tábory, vyvrcholením bolo, že po vypuknutí kauzy sa štyria z piatich obecných poslancov vzdali svojho mandátu. (Ďoďo ostal - poznámka redakcie). Očakávali, že tak urobí aj starostka. Mýlili sa. Tá im odkázala, že nevidí dôvod, pre ktorý by mala odísť. Na uvoľnené poslanecké miesta nastúpili náhradníci. Dovtedy pokojná obec v okrese Sobrance sa stala miestom záujmu novinárov, politikov, celebrít, neznámych ľudí i turistov. Každý túžil vidieť na vlastné oči obec a pri tabuli s jej názvom si spraviť selfie. Sociálne siete zaplnili komentáre, vtipy a koláže.

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete

Viac foto TU

Článok pokračuje na ďalšej strane

Anketa
Navštívili ste obec Fekišovce?
  • 6%
  • 31%
  • 4%
  • 59%