Veža vznikajúca vľavo od skokanských mostíkov má mať priemer pôdorysu viac ako 33 metrov a vysoká bude 53 metrov. Podľa projektu bude mať desať podlaží a štyri vyhliadkové plošiny, ktorých súčasťou bude aj adrenalínová sieť a presklená podlaha na špici vyhliadky. Vstup do únikového schodiska je navrhnutý ako tobogan. Dĺžka špirálovo – visutej vnútornej lávky bude 580 metrov od úrovne terénu po hornú vyhliadkovú plošinu, kapacita veže ráta s 500 návštevníkmi.

Lenže - budujú ju v 3. stupni ochrany prírody! Riaditeľa Správy TANAP-u Pavol Majko to však dramaticky nevidí: "Ide o odprírodnenú plochu bývalého ihriska v intraviláne obce. V  novom návrhu zonácie ju chceme vyňať z ochrany a dať to do vnútorného ochranného pásma 2. stupňa, keďže tam už sa nachádzajú rôzne stavby."  V odbornom stanovisku TANAP kládol podmienku iba ku výške.

Žiadajú prehodnotenie výstavby

 

Názory verejnosti sú rozdielne. Niektorí sa tešia, že to pomôže rozvoju cestovného ruchu, iní sú proti. A práve tí spisujú petíciu proti výstavbe vyhliadkovej veže. "Je skvelé, že chceme podporovať cestovný ruch.  Ako ochrancovia našej pýchy - Tatier, musíme dodržiavať určité medze. Stavať vyhliadkové veže tam, kde sú tie veže naše vrcholy, štíty, kopce, je úplne nelogické," vyzýva verejnosť Alena Duláková. 

Žiada o prehodnotenie projektu. "Skúsme raz zabudnúť na zisky a radšej investovať do sadzby stromčekov, aby sa bolo na čo pozerať. Nebuďme znova na posmech celému svetu!"