Po vyslobodení spod zeminy ho zraneného previezol do košickej nemocnice záchranársky vrtuľník. TASR o tom informovala hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková.

 "Muž (50) bol pri príchode záchranárov spod zeminy už vyslobodený, u pacienta prebiehala laická kardiopulmonálna resuscitácia. Leteckí záchranári následne pokračovali v rozšírenej resuscitácii, ktorá bola úspešná. Po obnovení základných životných funkcií bol pacient preložený na palubu, napojený na umelú pľúcnu ventiláciu a s tzv. polytraumou letecky transportovaný do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach," uviedla Hopjaková.

Vinárstvo Chateau Grand Bari sa nachádza v časti Veľká Bara. K nešťastiu sa vyjadril aj jeho riaditeľ Peter Drotár. "Pri prácach na nových, pre verejnosť nesprístupnených pivničných priestoroch, ktoré realizovala externá firma na základe objednávky pod dohľadom banského dozoru, došlo v objekte vinárstva k nehode. Zranený bol jeden pracovník z externej firmy, ktorá tieto práce vykonávala. Momentálne bol prevezený do nemocnice. Situáciu vyšetrujú kompetentné orgány," uviedol v reakcii.