Vodiči by si mali miestami dávať pozor na zľadovatený sneh. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk.

Pozor na horských priechodoch

Na zľadovatený sneh upozorňujú cestári na horských priechodoch Zbojská a Huty, na cestách I/67 odb. Dedinky - Ostrá Skala, II/533 Gemerská Polomka - sedlo Súľová, II/535 Dobšiná - Palcmanská Maša. Taktiež aj na cestách II/537 Liptovský Hrádok - Podbanské - Tatranská Polianka, II/542 Spišská Belá - Spišská Stará Ves, II/543 Hniezdne - Červený Kláštor - Lysá nad Dunajcom, II/558 Stakčín - Ulič a II/584 Pavčina Lehota - Jasná.

Nebezpečné úseky ciest

Zľadovatený sneh sa vyskytuje aj na cestách nižších tried v okolí Makova, Starej Ľubovne, Haligoviec, Liptovského Hrádku, Malého Lipníka, Pustého Poľa, Stakčína, Turčianskych Teplíc, Belej, Medzilaboriec, Dobšinej, Hnúšte, Levoče, Liptovského Mikuláša, Nového Mesta nad Váhom, Rajca a Martina.

Nezabudnite na snehové reťaze

Snehové reťaze pre vozidlá nad 3,5 tony sú potrebné na ceste II/558 Stakčín - Ulič, na cestách III. triedy v okolí Stakčína a pre všetku dopravu na ceste II/584 Srdiečko - Bystrá.Celú zimnú sezónu je uzavretý horský priechod Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom) pre vozidlá nad desať metrov, horský priechod Veľké Pole (cesta II/512 Oslany - Cerová), horský priechod Šútovce (cesta III/1774) a horský priechod Skýcov (II/511) pre vozidlá nad 3,5 tony.

Neudržiavané úseky

V zime sú neudržiavané cesty II/549 v úseku Úhorná - Úhornianske sedlo - Krásnohorské podhradie, III/3227 v úseku Hrabušická Píla - Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576).