Verné kópie ozajstných áut vyšperkované do detailov. Modely vyrobené podľa reálnych predlôh poháňané akumulátorom majú hnané nápravy. Buď s úpravou na jazdu v drifte alebo iba zadnú, teda RWD.

Preteky zorganizovali nadšenci z prešovského občianskeho združenia RC Klub. “Bodované kola jazdili vždy dvaja jazdci. Prvý bol líder a druhý prenasledovateľ. Hodnotila sa jazdca v optimálnej zóne, vzdialenosť medzi lídrom a prenasledovateľom, chyby, plynulosť a celkový dojem z jazdy,” informoval predseda združenia Martin Nagy.

V medzinárodnom zápolení sa predstavili okrem domácich jazdcov aj z Košíc, Bratislavy či iných miest , no niektorí účastníci prišli aj z Čiech - z Prahy a Ostravy. Dovedna súťažilo 17 jazdcov, ktorí odjazdili spolu 130 kôl. Prvé miesto si odniesol jazdec z Ostravy , druhé a tretie miesto putovali do Košíc. Všetci si priniesli vlastnoručne vyrobené modely ako napríklad Mercedes Benz G63 AMG 6X6 či Dodge Charger z roku 1970. Výrobca modelov Peter Kubička z Bratislavy v Prešove predstavil a odprémieroval aj čerstvú novinku - model Mercedes Benz E190 Evolution 2.

Pozrite si fotky unikátnych modelov aj video zo súťaže.

Ramon Malovec (50) z Bratislavy. Driftu sa venuje vyše roka, pretekal s modelom GT, ktorý mal jeden z najšpičkovejších profi podvozkov. “Jeho cena je taká slušná octávia,” zasmial sa.
Zdroj: Ingrid Timková