Po koncerte v jednom z tatranských hotelov sa huslista a spevák Ondrej Kandráč s manželkou Erikou a Karel Gott s manželkou Ivanou vybrali na večeru do tatranskej koliby. Bola tam aj Jitka Zelenková a ďalší ich známi. Keď si pochutnali na dobrom jedle a vypili deci lahodného vínka pri hudbe živej cigánskej kapely, dostal Kandráč nápad.

Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: Život

„Vzal som husle primášovi a vravím Gottovi: Maestro, mám niekde takú nahrávku, že ste v šesťdesiatych rokoch spievali cigánsku pesničku Duj, duj, dešuduj! Tak sme ju zahrali a zaspievali, maestro sa rozcítil, rozospieval a všetkým padli sánky. Pretože vidieť ho spievať túto pieseň, bol pre každého zážitok!” Dojatý Gott zaspomínal aj na to, ako nahrával s cimbalovkou na Morave česko-slovenské ľudové piesne. „Bohužiaľ, toto všetko je už minulosťou. Ale na druhej strane aspoň máme na čo spomínať a tam hore sa možno teší z toho všetkého, keď vidí, ako mu ľudia ako veľkej osobnosti prejavujú svoje sympatie,” zamyslel sa Kandráč. Dodáva, že je vďačný za každú chvíľu, keď mohol byť s legendou na jednom pódiu.

Majú niekoľko spoločných zážitkov!  Vždy, každý jeden koncert, keď mohol Kandráč stáť na jednom pódiu, bol pre mňa obrovským zážitkom. “Vždy som na ňom obdivoval obrovskú pokoru nielen voči divákom a poslucháčom, ale aj voči kolegom muzikantom, aj začínajúcim spevákom. Nikdy nedával najavo, že on je niekto a že ten druhý je úplným začiatočníkom v niečom. Vážil si všetkých ľudí rovnako, videl som, ako sa nádherne správa aj k upratovačkám, ktoré upratovali okolie pódia či ku vrátnikovi. Toto je také veľké človečenstvo a človečina v ňom, že vedel byť ku každému naozaj úprimný, ľudský a nerobil rozdiely.” 

Foto z koliby si môžete pozrieť v GALÉRII. 

Dojatý český spevák potom prítomným porozprával o svojich zážitkoch z koncertovania po Slovensku. Zaspomínal aj na to, ako svojho času nahrával s cimbalovkou na Morave česko-slovenské ľudové piesne. “Bohužiaľ, že toto všetko je už minulosťou. Ale na druhej strane aspoň máme na čo spomínať a tam hore sa možno teší z toho všetkého, keď vidí, ako mu ľudia ako veľkej osobnosti prejavujú svoje sympatie,”zamyslel sa Kandráč.