Informáciu o nivičivom prívalovom daždi priniesol portál imeteo.sk.

Meteorológovia uviedli, že studený front, ktorý v noci ovplyvňoval počasie na našom území a priniesol búrky na krajný západ a ráno do oblasti Považia sa presunul nad východnú časť Slovenska. "Tam dochádza ku generácii jednotlivých prehánkových buniek," napísali. 

V oblasti Šariša pri Prešove sa vyskytla jedna búrka. Tá priniesla len zopár bleskov, no veľmi veľa vody. Podľa radarových odhadov spadlo v oblasti obcí Jarovnice a Hermanovce viac ako 30 mm zrážok v priebehu niekoľkých desiatok minút.

Silný a prudký prívalový dážd  spôsobil v Jarovniciach rozbúrenie miestneho potok a obcou sa hnala povodňová vlna. Cestu zaplavila voda a nánosy bahna.

V oblasti zasahujú hasiči. "Zatopené je prízemie základnej školy, budú odtiaľ odčerpávať vodu. Zatiaľ ich pomoc nebola nutná v žiadnom rodinnom dome," uviedla krajská operačná dôstojíčka hasičov.  Cesta do obce Daletice je neprejazdná.

"S búrkami treba v oblasti východného Slovenska počítať aj naďalej," upozorňujú meteorológovia. 

Pred 20 rokmi sa v obci odohrala katastrofa, aká na Slovensku nemala obdobu. Extrémne búrky spojené s prívalovými dažďami 20. júla 1998 spôsobili rozsiahlu povodeň a vyžiadali si životy 50 ľudí.

Mohlo by vás zaujímať: