Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Michael Tmej netají poľutovanie  z rozhodnutia spoločnosti Turkish Airlines.

Košičania smútia

"Stálo nás množstvo úsilia dostať túto spoločnosť do Košíc a podarilo sa nám, že sa Turkish Airlines v Košiciach udomácnila a napredovala. Kvôli nedostatku lietadiel a problémom s rotáciami lietadiel turecký dopravca presúva lietadlovú kapacitu určenú pre Košice na iné linky na veľkých európskych a svetových letiskách, na ktorých čelí silnej konkurencii," vysvetĺuje najvyšší šéf košického letiska.

Vplyv krízy

Tmej dodáva, že opätovné sprevádzkovanie lietadiel typu Boeing 737 MAX je stále nejasné a podľa vyjadrení odborníkov to do konca roka 2019 nebude. "Opäť sa potvrdilo, že letecký priemysel je mimoriadne turbulentné odvetvie a regionálne letiská sú akýmkoľvek krízam vystavené ako prvé. Po prekonaní tejto globálnej situácie vynaložíme maximálne úsilie, aby Turkish Airlines do Košíc lietal opäť.“

 

Turci si pochvaľujú spoluprácu

To, že  Košice sú výborná destinácia so značným potenciálom pre business aj turizmus potvrdil aj general manager Turkish Airlines Košice, Ömer Saka. "Počas troch rokov sme v Košiciach zaznamenali neustále zlepšovanie našich prevádzkových a finančných výsledkov.“

 

Populárne destinácie na dosah

Napriek momentálnemu pozastaveniu letov Turkish Airlines je množstvo destinácií v Severnej Amerike i v Ázii naďalej pohodlne dostupných s odletom z Košíc a prestupom vo Viedni, Varšave a Prahe vďaka spoločnostiam Austrian Airlines, LOT Poľské Aerolínie a České aerolínie. Z Košíc sa dá stále lietať do celého sveta a aj do populárnych destinácií Bangkok, Tel Aviv, Dubaj, New York, Chicago, Los Angeles, Miami, Tokio, Soul či Peking môžu cestujúci pohodlne odletieť z Košíc s jedným prestupom.