V nemocnici pracuje spolu 3 750 zamestnancov a externistov a hospitalizovaných pacientov je 750. Do celoplošného testovania sa prihlásilo aj vedenie nemocnice.

Dobrovoľníctvo vo voľnom čase

Po 24-hodinovej službe sa ako dobrovoľník na nedeľu zapísal aj výkonný riaditeľ Martin Paulo, ktorý bude testovať zamestnancov nemocnice, jeho kolega Peter Kizek bude súčasťou tímu v MČ Košice-Barca.  V mieste svojho trvalého bydliska sa do testovania zapojí aj vedúca Odboru ošetrovateľstva Lucia Boháčová: „Zmysel celoplošného testovania vidím v tom, že eliminujeme voľný pohyb ľudí, ktorí sú pozitívni. Ostanú v karanténe a nebudú môcť šíriť ochorenie COVID-19 ďalej. Slabším článkom testovania ale je, že ľudia s pozitívnym výsledkom nebudú môcť vykonávať svoje povolanie v zdravotníckych zariadeniach, v školách, či na úradoch, ako aj v súkromnej sfére. A budú chýbať.“

Odberové miesto nie pre verejnosť


Veľkokapacitné odberové miesto UNLP Košice na Ipeľskej 1 bude odoberať vzorky objednaným pacientom tak ako doposiaľ, nezávisle od celoplošného testovania. PCR testovanie na odberovom mieste bude cez víkend fungovať bez obmedzenia v pôvodnom režime od 9.00 do 12.00 hod. Toto miesto však nebude slúžiť verejnosti na antigénové testovanie.