Skutočné dobrodružstvo  zažijú deti počas oboch dní v expedičnej hre Od pólu k pólu, ktorá bude prebiehať na 12 stanovištiach.

Polárnik Amundsen

"Ich zážitky v špeciálnej hre založenej na dobrodružstve objavovania ešte viac umocní živá socha svetoznámeho polárnika Roalda Amundsena," informoval Marián Galajda z Tatry Mountain Resorts (TMR).  Deti  budú plniť rôzne úlohy,  vyskúšajú si jazdu na ozajstnom psom záprahu, uvidia v akcii lavínové psíky záchranárov Horskej záchrannej služby, ktoré predvedú, ako dokážu ratovať ľudí spod lavíny.

Neopakovateľný zážitok

"Pripravený je aj bohatý sprievodný kultúrny program tak, aby každý, kto nás navštívi, odchádzal s jedinečnými zážitkami,“ uviedol manažér obchodu a marketingu strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský. O atmosféru na pódiu sa postará hudobná skupina Hevi Dubi Komiks Band, ktorá spieva texty známeho slovenského básnika, prozaika a autora literatúry pre deti Daniela Heviera.

Nezabudnite na hračku

Nebude chýbať ani vystúpenie tanečnej skupiny Art Dance, dog dancing, učebné metódy a postupy na základnú výchovu psíkov či rôzne hry a súťaže o skvelé ceny s moderátorom podujatia Lacom Cmorejom. Špeciálny bonus je pripravený pre všetky deti, ktoré si so sebou do Tatier prinesú svojho plyšového psíka. 

Špeciálne lístky

Počas podujatia je pre peších turistov pripravená aj špeciálna cena lístkov na lanovku z Tatranskej Lomnice na stanicu Štart, ktoré je možné zakúpiť si aj online. „Pestrý víkendový program pre celú rodinu sa začína vždy o desiatej hodine,“ uzavrel Galajda.