Dostali poriadne naložené! Dovedna 42 horských nosičov a nosičiek vynieslo na 20. ročníku Nosičskej stovky náklad 4700 pív Radegast  z Hrebienka na Zamkovského chatu. Najrýchlejšie sa to podarilo Filipovi Zacherovi. Náročnú dvojkilometrovú trať s dvestometrovým prevýšením vyšliapal v čase 43 minút a 32 sekúnd. Druhé miesto s časom 45 minút a 9 sekúnd obsadil Lukáš Švolík. Na bronzovú priečku sa postavil Matej Fabšík, ktorému druhé miesto uniklo len o 2 sekundy. Medzi dvojicami si najlepšie viedli Juraj Kurek a Martin Kotora. Do cieľa sa vyšplhali v čase 39 minút a 48 sekúnd. Najrýchlejší v oboch kategóriách získali od Radegastu pivo na rok zdarma.

Na jubilejnom 20. ročníku Memoriálu Juraja Petranského štartovali profesionáli aj dvojice. Po prekonaní 200-metrového prevýšenia sa do cieľa dostalo 20 profesionálnych nosičov a 11 dvojíc. Na dvojkilometrovej trase sa museli popasovať so 100-kilovým nákladom horkého piva Radegast na chrbte. Vyniesli celkovo neuveriteľných 4700 pív Radegast Ryze Hořká 12, ktoré je tak po vybraných slovenských obchodoch k dispozícii aj vo Vysokých Tatrách na Zamkovského chate v nadmorskej výške 1475 metrov.

„Radegast bol uctievaný nielen ako boh slnka, úrody a hojnosti, ale tiež pohostinnosti, ktorá spája Zamkovského chatu a miestnych ľudí s celou nosičskou komunitou,“ hovorí Mária Dzureková, manažérka značky Radegast na Slovensku. Podľa nej si uznanie za skvelý výkon  zaslúži každý, kto sa "popasoval s traťou, sám so sebou a poriadne horký náklad zvládol vyniesť až na chatu.“ A prečo sa Radegast spojil so súťažou nosičov? „Nosiči každý deň bojujú s horkými výzvami, nikdy sa nevzdávajú a neuhýbajú z nastavenej cesty. Vyznávajú rovnaké hodnoty ako naša značka Radegast, preto sme sa s touto významnou nosičskou akciou spojili,“ dodáva M. Dzureková.

Pre pretekára a spoluorganizátora Nosičskej stovky Štefana Bačkora  je najhodnotnejším výsledkom to, že sa slovenská a česká nosičská komunita zase po roku stretla a že sa bezpečne dostali až nahor: "Ľuďom sme ukázali, že sa dá popasovať s každým nákladom, ktorý dostane človek na svoj chrbát naložený."