Edo Cicha natočil dokumentárny film s názvom Základná umelecká škola Petra Breinera, ktorý podľa tvorcu ukazuje spôsoby vládnutia primátorky Jany Vaľovej v Humennom na príklade kauzy tamojšej základnej umeleckej školy (ZUŠ).  

Autor filmu vo svojom scenári zverejnenom na webe VŠMU písal, že Mesto Humenné nevyplatilo zamestnancom školy ich platy. Mesto sa ohradilo proti týmto obvineniam a podalo trestné oznámenie. 

Vedúca odboru školstva Mestského úradu v Humennom Ľubica Burešová najnovšie dostala list od rektorky VŠMU Márie Heinzovej, v ktorom sa dištancuje od metód práce ich študenta a ospravedlňuje sa za vniknutú situáciu.

„Je nesporné, že Eduard Cicha mal vopred oznámiť Mestu Humenné, Mestskému úradu svoj zámer nakrúcať na 18. Zasadnutí Mestského zastupiteľstva a vyžiadať si súhlas s nakrúcaním dotknutých osôb – respondentov. Študenta Eduarda Cichu sme opakovane o týchto pravidlách poučili a upozornili, že je povinný tieto pravidlá dodržiavať. VŠMU sa preto za vzniknutú situáciu ospravedlňuje,“ zverejnili na oficiálnej stránke mesta vyjadrenie rektorky.

Zástupca primátorky mesta Humenné Andrej Semanco považuje zverejnenie filmu dva týždne pred voľbami za špinavú kampaň opozície proti Jane Vaľovej. Film bol podľa jeho vyjadrenia natáčaný už na jar.

Dokument Eda Cichu však získal veľkú pozornosť verejnosti a médií, ktoré sa o situáciu v Humennom začali aktívne zaujímať.