Študent štvrtého ročníka odboru všeobecné veterinárne lekárstvo, ktorý pochádza z Dolného Ohaja v okrese Nové Zámky sa dostal k fotografovaniu ešte ako školák na základnej škole.

Na začiatku bol výlet

„V našej rodine sa nikto nevenuje tejto záľube. Rodičia Peter a Veronika pracujú v oblastí železníc a starší brat Ondrej zasa v školstve. Všetko sa začalo tým, keď som raz cestoval na výlet a stretol som pána, ktorý bol vášnivý fotograf. To on ma motivoval. Svoj prvý fotoaparát som dostal ako darček od najbližších. Odvtedy ma to drží,“hovorí Šimon, ktorý svoj čas delí medzi náročné štúdium veteriny a fotografovanie.

Výber z jeho tvorby.
Výber z jeho tvorby.
Zdroj: archív Š.H.

Od prírody k portrétom

„Mám rád zvieratá okrem psov a mačiek máme doma aj korytnačky a hydinu. Možno aj preto  som  najprv fotografoval hlavne prírodu, včely, vodu a kvety,“ zaspomína si na svoje začiatky. Dodáva, že postupne umelecky rástol a menili sa aj objekty jeho záujmu. „Rád fotografujem portréty, spoločenské či športové akcie, a samozrejme som nadšený, keď sa mi podarí byť tam, kde sa deje niečo dôležité a zaujímavé.“

Úspešný fotograf

Šimon napriek mladému veku  je veľmi úspešný. V roku 2012 sa  zapojil do medzinárodnej fotografickej súťaže EU Snapshot of your life, ktorej sa zúčastnili amatérski a profesionálni fotografi z 27 členských štátov Európskej únie. Jeho fotografia s názvom Chudoba bola vystavená v Dánskej národnej knižnici v Kodani. Následne putovala po ambasádach členských štátov, po mestách, školách a ďalších kultúrnych inštitúciách. V roku 2013 bol prvým vystavovateľom v Minigalérii šurianskej Spoločenskej haly.

Článok pokračuje na ďalšej strane