Ako informuje portál Noviny.sk, Stela zo Sniny si chcela ráno vypiť svoju obľúbenú kávu, ale na blakóne našla niečo, čo ju poriadne vystrašilo. "Pozerám niečo čierne v pohári, bol tam hnusný, otrasný, čierny pavúk. Také dačo som v živote nevidela," povedala pre TV JOJ Stela.

Pohár okamžite zakryla popolníkom, aby pavúk nevliezol dovnútra. "Zimomriavky mám už teraz, takže hrôza des, čo prvé zatvoriť, aj deti sa toho boja," hovorí Stela.

Nezvyčajný druh

Tento objav prekvapil aj skúseného zoológa Jozefa Štofíka. "S takýmto pavúkom sme sa ešte nestretli, vidíme ho málokedy u nás."

Na prvý pohľad nevedel určiť, o aký druh ide, ale po niekoľkých sekundách dôkladnejšieho preskúmania zistil, že ide o druh pavúka, ktorý sa u nás nazýva vtáčkar. "Nie je to pavúk, ktorý sa bežne vyskytuje v domácnosti," vysvetlil Štofík.

Nie je nebezpečný

Ako informuje arachnológ Vladimír Thomka, tento druh pavúka sa vyskytuje na suchých lúkach. Dôvodom prečo by mohol niekoho vystrašiť je zrejme jeho podoba s iným nebezpečným pavúkom. "Podobný druh ako tento nájdený žije v Amerike a ten je veľmi jedovatý, zalezie do topánky, pod perinu a vtedy po pohryzení treba ísť rýchlo do nemocnice zachraňovať," dodal Thomka.

Na Slovensku existuje veľké množstvo druhov pavúkov, podľa odborníkov však žiaden z nich nie je pre človeka nebezpečný.