To, čo dokázala starostka s obecnými poslancami, nemá obdobu! Drezúrovala a poúčala ich, nech robili čokoľvek. Len sa pozrite, aké príkazy im vydávala!

Starostka sa bráni, že všetko na ňu narafičili a chcú ju znemožniť. Lenže dedinčania si o nej myslia svoje. Vraj takúto hanbu ešte nezažili. Navyše starostka má spory aj s miestnym farárom.

Teraz si chcú na jej správanie posvietiť aj iní. Organizácia Transparency International Slovensko poslala starostke Miloslave Fedorovej otvorený list, v ktorom ju vyzýva na dodržiavanie zákonov a politickej kultúry a žiada o zjednanie nápravy. "Toľké pošliapavanie zákona a politickej kultúry, akého sa dopustila starostka obce Fekišovce (okres Sobrance) Miloslava Fedorová, sa v jednom videu len tak ľahko nevidí. Napísali sme jej preto otvorený list (a zároveň podnet na prokuratúru), v ktorom ju vyzývame na zjednanie nápravy," píše sa v liste.

Gabriel Šípoš, riaditeľ Transparency International v liste upozorňuje, že podľa zákona nie je starosta v žiadnom ohľade nadriadený poslancom a nemá právo viesť zasadnutie obecného zastupiteľstva z takejto pozície. Správanie starostky považuje za „hrubé nepochopenie postavenia samosprávnych orgánov a pošliapavanie základnej politickej kultúry“.

Ako vysvetľuje starostka svoje správanie a čo sme sa o nej dozvedeli v dedine, čítajte zajtra o 6. hodine na www.pluska.sk.

Prečítajte si tiež: