Starostu sme zastihli v kancelárii pri papierovačkách, popritom vybavoval telefonáty i stránky.

Bez stresu...

„Hoci s výnimkou mzdovej agendy ostatné riešim sám, nesťažujem sa. Je tu kľud, pokoj, nezažívam stres a rozruch ako tomu bolo predtým,“ poznamenal s úsmevom. Medzitým odbehol vybaviť stránky. „Nenudím sa, keďže účtovníčka stále maróduje a jej dcéra, referentka pani Jergová, má zákaz vstupu do úradu. Pracuje z domu. Poslal som jej návrh dohody na ukončenie pracovného pomeru, ale nereagovala. Rovnako nechala bez povšimnutia aj moju výzvu,“ tvrdí starosta.

Policajné ťahanice

Hovorí, že chcel ukončiť spor aj s pomocou poslancov, nepodarilo sa. „Pani Jergová prišla na zastupiteľstvo i stretnutie na úrade, ale nikam to neviedlo. Osočovaniu nebolo konca-kraja, k ničomu konkrétnemu sme napokon nedospeli,“ vysvetľuje Grešo.

Incidenty, ku ktorým došlo na obecnom úrade, rieši polícia. „Trestné oznámenie týkajúce sa podozrenia z trestného činu útoku na verejného činiteľa, polícia po vykonaní potrebných úkonov odovzdala na prejednanie priestupku,“ informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Starostu sme zastihli práve na mieste Viktórie, kde vybavoval stránky.
Starostu sme zastihli práve na mieste Viktórie, kde vybavoval stránky.
Zdroj: Daniela Pirschelová

 

Spresnila, že v súvislosti s prijatým oznámením pre podozrenie z priestupku proti občianskemu spolunažívaniu bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. „Po doručení znaleckých posudkov bude rozhodnuté o ďalšom postupe. Doposiaľ nebolo vznesené obvinenie žiadnej konkrétnej osobe,“povedala policajná hovorkyňa. Tretie oznámenie je tiež riešené ako priestupok. Polícia neprezradila síce mená hlavných aktérov, ale je jasné, že prípad útoku na verejného činiteľa sa týkal napadnutia starostu, trestné oznámenie o ublížení na zdraví podala účtovníčka a tretí prípad oznámila referentka.

Viac foto TU

Článok pokračuje na ďalšej strane. Rozhodnutie nšpektorátu práce a vyjadrenie referentky...