Svoj výnimočný svadobný deň Petra (30) a Matúš (34) prerušili, aby si splnili svoju občiansku povinnosť. Pred sobášom v miestnom kostole odbehli do volebnej miestnosti, aby odovzdali svoj hlas vo voľbách do europarlamentu.

Snúbenci sú svetobežníkmi, no dátum ich sobáša s dňom volieb je iba náhodný. "Všetky voľby sú veľmi dôležité. Kto nechodí voliť, nemá potom právo kritizovať. A ja si vždy nájdem čas, aby som si túto povinnosť splnil," vysvetlil Matúš, prečo prišli voliť.

Petra žila dlhé roky v zahraničí, rok v Rakúsku, osem v Anglicku. "Považujem to za správne, aby sme prišli voliť. Pre mňa je to aj potešujúce, že tak môžem urobiť," povedala nádherná nevesta oblečená v bielych saténových šatách s venčekov živých kvetov vo vlasoch.

Petra vraví, že každý jeden článok v našom živote je dôležitý:  "A aj my sme jedným článkom nejakého tela, ktoré keď chce fungovať, musí zapojiť každý jeden sval. A ja sa pokladám za jedno tkanivo, ktoré môže prispieť k tomu, aby sa niečo dokázalo zmeniť k lepšiemu."Svoj život v zahraničí vníma pozitívne, aj vďaka tomu má na svadbe hostí z rôznych kútov Európy - svojich kamarátov, s ktorými sa spoznala na potulkách svete: "Môžeme slobodne cestovať, fungovať ako jedna rodina napriek tomu, že všetci máme inú kultúru a vieme nájsť to, čo nás spája." Podľa nej Európska únia má budúcnosť, domov sa vrátila, lebo svoje rodné Slovenko miluje.