Na vystúpenie na vianočných trhoch v Kežmarku sa dvojica chystala už o pár dní. Na dovolenke za oceánom ale netušila, čo sa na Slovensku deje. Proti ich vystúpeniu sa totiž vzbúrili ľudia na sociálnych sieťach. "Radšej nejakého dídžeja, ako toho Zvrhlíka a Dôchodkyňu,"zúril na sociálnej sieti Zoli. "Tú sexšou za dva milióny chcú asi vysielať z Kežmarku,"reagovali ďalší, ktorí narážali na posledný z výstrelkov bulvárnej dvojice.

A hoci mesto program s Jakubcom a Božankou zverejnilo na plagátoch už v predstihu, napokon došlo k úplnému zvratu. "Vystúpenie speváka Martina Jakubca a speváčky Božanky Mestské kultúrne stredisko zrušilo. Vedenie strediska momentálne pracuje na príprave náhradného programu," odpísala nám Zuzana Šlosárová, hovorkyňa mesta. Podľa posledných správ, dvojicu v programe nahradí spevák Otto Weiter so speváčkou Andreou Fischer.

O reakciu sme požiadali aj Martina Jakubca. Ako povedal, o zrušení nevedel, keďže si užíva v Miami, v Amerike. "Budem sa s tým oboznamovať, až keď doletím v sobotu," ozval sa najprv, pričom podotkol, že na východe v Kežmarku, Poprade a v Tatrách má veľkú fanúšikovskú základňu, ktorá si ho vyslovene pýta.

Podľa Jakubca, za všetkými nepríjemnosťami sú hejteri zo sociálnych sietí. "Nemyslím si, že sú dôvodom na zrušenie akcie. Ako profesionál, budem stopercentne trvať na účasti. Ak mesto podľahne tlaku, budem trvať na náhrade. Máme riadnu zmluvu o účinkovaní, ktorá hovorí, že vystúpenie sa stáva záväzným pre obe strany v prípade potvrdenia objednávky. Znamená to, že ak sa nedostavím ja, platím mestu. Ak mesto zruší mňa, platiť mi bude plný honorár," ohradil sa Jakubec.

Mohlo by vás zaujímať: