Havlová na sociálnej sieti napísala odkaz milovanej Libuške: "Bože, nie! Objímam Ťa a túlim, dievčatko moje...! Potom inde dodala: "Všetko vo mne plače." K smutným slovám pridala záber zrejme z posledného priateľského stretnutia s hereckým manželským párom Libušou Šafránkovou a Josefom Abrhámom.

Smrť Šafránkovej sa Dagmar Havlovej (68) dotkla aj preto, že vekovo boli rovesníčky, pochádzali z Moravy a obidve študovali herectvo v triede Stanislava Zindulku. 

Spomienkové FOTO  Havlovej pozrite TU ►►

Na slová Dagmar okamžite zareagovala svetoznáma módna návrhárka  Blanka Matragi: "Veľmi smutná správa, zostáva v našich srdciach, navždy. R.I.P."

Bývalá slovenská poslankyňa Renáta Zmajkovičová sa tiež pridala: "Úžasná, jedinečná hviezda odišla do hviezdneho hereckého neba. V našich srdciach a spomienkach zostane navždy. R.I.P."

Ako zareagoval Pavel Trávniček, filmový partner Šafránkovej z ikonickej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku nájdete TU ►►

Šafránkovú nazvali Kultúrne zlato

Svoj smútok si následne vyliali ďalší,  ktorí milovali jej herectvo:

Anna: "Človeka, ako keby všetko bolelo a plakalo v ňom, nádherný človek i žena s veľmi peknou dušou a láskou ku všetkým okolo..."

Nadia: "R.I.P. je mi tiež veľmi smutno. Zomrela naša krásna Popoluška. Naše kultúrne zlato. Úprimnú sústrasť rodine a pánovi Abrhámovi. Je to veľká strata pre neho, ale aj pre nás všetkých."

Vierka: "Som z tejto správy strašne smutná. Libušku som milovala vo všetkých úlohách, v ktorých hrála. Jej oči, jej smiech, ona bola úžasná. Úprimnú sústrasť rodine, veľa sily v boji so smútkom, veľkým smútkom."

Dana: "Celý národ plače. Ľudia vonku sa zastavujú a nemôžu tomu uveriť...!"

Tauva: "Naozaj smutné, hneď mi vyhŕkli slzy do očí. Je to príliš skoro. Úprimnú sústrasť jej rodine, priateľom a všetkým blízkym. R.I.P."

Ďalšie spomienky, vyjadrenia osobností i anketu nájdete TU ►►