Východ Slovenska zasype v nadchádzajúcich hodinách poriadna nádielka snehu. Sneženie môže spôsobiť na viacerých miestach komplikácie a  kalamitný stav.
 
Zatiaľ čo v najbližších hodinách počasie prinesie na východ riadnu snehovú pokrývku, západ Slovenska ju môže východniarom len závidieť.  Počasie na východe krajiny bude ovplyvňovať tzv. Jadranka, ktorá v zimnom období prináša do našej oblasti najvýdatnejšie zrážky.

Nad oblasťou Jadranu sa prehĺbila tlaková níž, ktorá momentálne začína ovplyvňovať počasie na Balkáne, odkiaľ sa presúva cez Maďarsko, na východ Slovenska , smerom nad Ukrajinu. Prechod tlakovej níže spôsobí vpád studeného vzduchu na naše územie a východ preto môže očakávať napadnutie veľkého množstva snehu. Podľa odhadov  jeho hrúbka by mohla narásť za hodinu o 3-4 cm, čo sa môže spôsobiť množstvo problémov.

Mapa meteorologických výstrah.
Zdroj: iMeteo.sk

Prvé zrážky sa nad naše územie začnú presúvať okolo polnoci od juhu z Maďarska nad stredné Slovensko. Najintenzívnejšie zrážkové pole od juhu nad východné Slovensko príde o 4.00 h. Zachváti okresy Trebišov, Michalovce a Sobrance. Dážď na sneh sa zmení v pondelok ráno približne o 8.00 h. Výdatné sneženie by malo východ sužovať do pondelka, do 12.00 h, ale sneženie neustane ani potom, len jeho intenzita bude slabšia.  Hrúbka nového snehu sa bude pohybovať od 10 do 15 cm, no v niektorých okresoch môže napadnúť až 25 cm snehu.

Prečítajte si tiež: