V noci na dnes spustili v Tatranskej Lomnici snežné delá v nadmorskej výške od 1 751 metrov. "Ide o časť zo Skalnatého plesa po časť zjazdovky Esíčka v nadmorskej výške asi 1 400 metrov. Teplota na zasnežovanie dosahovala mínus 5 stupňov," potvrdila Zuzana Dobránszka z TMR, ktorá zjazdovky prevádzkuje. Spolu bolo spustených 24 technických zariadení.

Sypať sneh začali už aj v našom najväčšom lyžiarskom stredisku. Na južnej strane Chopku v Jasnej začali dnes ráno. "Zasnežuje sa z nadmorskej výšky 2 004 m po nadmorskú výšku približne 1 500 m n.m. V činnosti je momentálne 30 snežných diel. Teploty na Chopku dosahujú od -6 po -4°C. Očakáva sa, že ak budú teploty počas dňa vysoké, stredisko bude so zasnežovaním pokračovať až keď to opäť dovolia nízke teploty," naznačila Dobránszka.

So zasnežovaním severnej strany Chopku začnú v Jasnej dnes vo večerných hodinách. Od sobotnej noci je na severnej strane Chopku v pláne aj zasnežovanie nižších polôh pod zjazdovkou Luková, teda od nadmorskej výšky zhruba 1 670 metrov.

Na Štrbskom Plese sa na zasnežovanie chystajú tento piatok. Podľa teploty začnú v spodných častiach, prípadne na Solisku vo výške 1 840 metrov.