Šéf košického kraja Rastislav Trnka vysolil z krajských peňazí cenu 346-tisíc eur za ruinu v tesnej blízkosti mesta Gelnica, ktorú vlastnil v tom čase súkromník. O tom, že tento obchod nebol žiadny bomba kšeft svedčí, že majiteľ ich v oveľa lepšom stave kúpil v roku 2009 za 170 050 eur.

Názory na (ne)vyhodnú kúpu sa rôznili. Zatiaľ, čo jedni videli za tým nové pracovné príležitosti a vďaka prílevu turistov a kúpeľných hostí aj príležitosti pre stravovacie a ubytovacie zariadenia, druhí vyčítali Trnkovi, že aj s ohľadom na stav miesta bude potrebné do ruín veľa investovať, pričom výsledok je neistý.

Miesto, kam v minulosti chodila klientela až hen, z Pešti, neskôr socialistickí dovolenkári, prípadne deti do pionierskych táborov alebo školy v prírode sú už nenávratne preč. Teraz sem zablúdia maximálne tak domáci, prípadne chalupári, ktorí majú v Gelnici víkendové domy.

Viac fotografií nájdete v galérii

Téma Turzovských kúpeľov rezonovala vo vyjadreniach Trnku najmä v predvolebnej kampani. Na sociálnej sieti sa objavovali fotografie ako župan pózuje pri novootvorenom ohnisku, potom pri kontajnerovom bufetu. Pri návšteve Turzova však mnohí domáci i hostia netaja prekvapenie, že s výnimkou niekoľkých drevených lavičiek a dvoch ležadiel (vyrába ich vo vlastnej réžii miestni majster -pozn.red. ) tam nie je nič výnimočné.

Čítajte ďalej vyjadrenie primátora Gelnice a podpredsedu KSK Dušana Tomáška