Pre mnohých bola prekvapením pomerne nízka účasť. Na omši sa zišla necelá stovka ľudí, na koncerte asi tisícka.

V rámci kázne sa kňaz držal len poveľkonočnej témy, zavraždeného novinára a jeho snúbenicu vôbec nespomenul. Výnimočnosť omše bola snáď len v tom, že tam zaspieval mládežnícky zbor.

Koncert sa začal tiež s veľmi nízkou účasťou, až neskôr začalo ľudí pribúdať. Najmä keď mali vystúpiť najväčšie hviezdy večera - Richard Müller a Katka Koščová.

Rodina sa nevzdáva

Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny, si myslí, že záujem verejnosti ako keby opadol. Poslala však svojim mladým odkaz do neba. „Nevzdáme to, budeme bojovať, aj keď ostaneme v boji osamotení, iba my rodina. Nevzdáme boj za to, za čo ste sa zasadzovali obaja,“ povedala pani Zlatica rozhodne.

Netajila, že nie je spokojná so všetkým čo sa momentálne deje okolo tohto prípadu. „Vyšetrovanie predpokladám, že je také ako to zvládajú vyšetrovatelia. Je to veľká kauza a smeruje na najvyššie miesta. Určite sa tam robia nejaké prieťahy, ale som presvedčená, že robia, čo môžu a som im za to vďačná," povedala. Nie je však spokojná s výmenami na najvyšších postoch. "Osoby sa len presúvajú z jednej stoličky na druhú. Bolo by potrebné všetko vyčistiť, najlepšie, keby boli voľby, nech ľudia rozhodnú, koho tam chcú mať, a koho nie!“