Pri vchodoch do budovy bratislavského nákupného centra Central aj pri vstupoch do podzemného parkoviska stál v pondelok dopoludnia pracovník, ktorý kontroloval potvrdenia. Bolo to však len naoko, pretože iba nazrel do telefónu. V prípade, ak ste mali napríklad „screenshot“ covid pasu vášho otca, dostali ste sa dovnútra bez problémov. Centrum bolo naplnené asi na tretinovú kapacitu. 

Vo vegetariánskej reštaurácii Foodstock kontrolovali potvrdenia pri pokladnici. Chvíľu pred naším príchodom vraj zažili nepríjemnú situáciu. „Oboznámili sme zákazníka, že potrebuje potvrdenie, na čo on povedal, že ho nemá, ale chce sa tu najesť,“ vysvetlila Romana (21) s tým, že nasledovala hádka. „Ostatní zákazníci to skôr chápu.“ V celej prevádzke vnímajú opatrenia za logické, podľa ich slov ich len mrzia podobné hádky.

Podobné nepríjemnosti zažívajú aj v Prešove. „Doteraz k nám chodili aj takí, ktorí zaočkovaní neboli a nemali ani test. Nepáčilo sa im, keď sme im oznámili, že ich nemôžeme obslúžiť. Niektorí boli na nás veľmi nepríjemní. Dnes sme takých ešte, našťastie, nemali," povedala čašníčka Janka z cukrárne v nákupnom centre. 

V barbershope Trim v Bratislave kontrolovali v pondelok potvrdenia hneď pri vstupe. Dohliadal na to aj šéf prevádzky Matúš (25). „Kontrolovanie nás zdržuje, no horšie je to, že veľa zákazníkov vôbec nepríde. Určite 30 - 40 % vypadlo," povedal nám mladý barber. Akurát mu prišiel jediný zákazník Filip (18). „Ja som určite za očkovanie. Najlepšie by bolo, keby boli zaočkovaní všetci. Je to jediná cesta za skutočnou slobodou," uviedol mladý muž. 

Prečítajte si tiež: