Prešovčanka Ivana Christová je prvou novodobou Miss Československa. Po vyhlásení výsledkov v ostravskej hale jej pred 16-tisíc divákmi v Paláci kultúry a športu a státisícmi pred televíznymi obrazovkami v priamom prenose nasadil na hlavu korunku práve legendárny spevák Karel Gott. Z jej krásy bol viditeľne unesený.

Lenže Ivana si na ten okamih pamätá iba matne, keďže ľudia v hale pískali a ňou lomcovali emócie. “Ja som si z tej voľby aj pre trému máločo pamätala,” opisuje Ivana s dojatím. No napriek všetkým tým vnemom jasne pociťovala, aký to bol gentleman. 

Po vyhlásení výsledkov nasadil korunku Miss Ivane Christovej pred 30 rokmi Karel Gott.
Po vyhlásení výsledkov nasadil korunku Miss Ivane Christovej pred 30 rokmi Karel Gott.
Zdroj: archív

Neskôr však mala to šťastie, že s ním spolupracovala ako moderátorka a speváčka v rôznych zábavných projektoch. “Spievali sme spolu, mali sme spolu nádherné skeče, boli sme spolu v rôznych šou programoch. Karel Gott bol priradzovaný ku mne, keď som tam bola ja, ako keby môj partner,” spomína na neho s láskou

“On bol srandista, ja tiež, vedeli sme sa odviazať a užívať si spoločnú zábavu. Dokonca sme spolu tancovali v teplákoch. Mala som to šťastie, že som mohla byť viackrát v jeho prítomnosti a užiť si ju,” dodáva pri spomienke na rok 1997, kedy sa stretla s maestrom na jednom pódiu - ona ako štíhla laň v teplákoch a on - ako dovtedy stále elegantného pána nik nevidel - v kraťasoch, tričku a s uterákom okolo krku. A dovtedy večne kritizovaný pre tanec sa zrazu vlnil okolo modelky!

Pozrite si foto v GALÉRII.

Ivana Christová sa pred 30 rokmi stala prvou novodobou Miss Československa, aj po toľkých rokoch má stále cveng a iskru v očiach.
Ivana Christová sa pred 30 rokmi stala prvou novodobou Miss Československa, aj po toľkých rokoch má stále cveng a iskru v očiach.
Zdroj: FB I. Ch.

V Ivaninom srdci zostane ako veľký profesionál, ktorý sa na všetko dokonale pripravil, nič nenechával na náhodu: “Bol to skvelý a úžasný človek, ktorý bol obrovským gentlemanom. Veľmi krásne sa správal k ženám.” 

Keď sa dozvedela smutnú správu o jeho skone, veľmi sa jej to dotklo. “Vravím to úprimne. Lebo to bol vzácny človek, s krásnym srdcom, absolútne exceletným pozitívnym pohľadom na život, mal rád ľudí a pre ľudí žil a bol obrovský profesionál,”dodala smutne. 

Mohlo by vás zaujímať: