Firme, ktorá ponúka služby v oblasti odpadového hospodárstva v košickom regióne, nie je ľahostajný osud železiarov.

Pomocná ruka oceliarom

„Rozhodli sme sa že bývalým zamestnancom U. S. Steel Košice ponúkneme prácu, vrátane preškolenia a ďalších benefitov,“ informoval Marián Christenko, generálny riaditeľ spoločnosti KOSIT a.s. V ponuke sú pracovné miesta pre vodičov s vodičským oprávnením typu C. Budúcim zamestnancom ponúknu rekvalifikáciu a v prípade nutnosti zaplatia aj skúšky pri získavaní potrebného vodičského oprávnenia.

Spoločnosť Kosit chce zamestnať bývalých zamestnancov oceliarní vo svojom podniku.
Spoločnosť Kosit chce zamestnať bývalých zamestnancov oceliarní vo svojom podniku.
Zdroj: archív Kosit

 

Nevyhovejú všetkým

„Nebudeme schopní prijať do pracovného pomeru všetkých, ktorí sa ocitli bez zamestnania, ale pokúsime sa ich získať na pozície, ktoré sú aktuálne k dispozícii. V prvej vlne počítame, že by sme mohli prijať zhruba 30-50 nových zamestnancov,“ vysvetľuje šéf Kositu. Dodáva, že aj takýmto spôsobom chcú mestu a jeho obyvateľom pomôcť v ťažkom období.

Jedna z prevádzok v U. S. Steel Košice.
Jedna z prevádzok v U. S. Steel Košice.
Zdroj: archív spoločnosti

Rodí sa spolupráca

Situácia na trhu s oceľou sa výrazne nezmenila, aj preto je predpoklad, že zložitá situácia v zamestnanosti bude pokračovať. Spoločnosť U. S. Steel Košice pred časom avizovala, že celkovo by malo prísť o prácu 2 500 ľudí. „V priebehu nasledujúcich dní sa KOSIT obráti priamo na Oddelenie ľudských zdrojov U. S. Steel Košice s cieľom získať kontakty na potenciálnych nových zamestnancov, ktorých bude následne oslovovať s ponukou,“ znie vyjadrenie generálneho riaditeľa. "Kontakty na zamestnancov nebudeme poskytovať, zariadime však, aby sa o ponuke dozvedeli," uviedol pre Plus JEDEN DEŇ hovorca železiatní Ján Bača.

Pohľad na areál U. S. Steel Košice.
Pohľad na areál U. S. Steel Košice.
Zdroj: archív USSK

 

Základné info

KOSIT a.s. sa zaoberá zvozom a spracovaním odpadu, patrí medzi najväčších zamestnávateľov v meste. Okrem rozsiahleho zvozového a logistického parku vlastní a prevádzkuje Zariadenie na energetické využitie odpadu, kde ho spracováva pre spádové oblasti Košice a Prešov. V súčasnosti zamestnáva viac než 700 zamestnancov.