Kašovčan Jožko upozornil na odkaz, ktorý obyvateľom obce cez svoju stránku adresoval ich starosta Ing. Róbert Katuš.

A čo pravopis, pán starosta?

"Je pravda, že nerobíme vždy tak, ako máme, ale načo píše také odkazy? Keď si to niekto cudzí prečíta, bude myslieť, že sme ako Fekišovčania,"ironicky poznamenal mladík, ktorý má výhrady aj k tomu, že  hoci prvý muž obce má titul inžinier,  text odkazu podľa jeho slov tomu nezodpovedá. Posúďte sami! Výzvu starostu na sociálnej sieti sme ponechali v presnom znení bez úprav a korekcií!

Starosta Kašova Róbert Katuš pobavil ľudí svojim odkazom.
Starosta Kašova Róbert Katuš pobavil ľudí svojim odkazom.
Zdroj: archív R.K.

Svojrázny odkaz

"Ja už neznám či po maďarsky mam hovoriť každému osobne, že lístie nepalime, zadymeny caly Kasov, som vravel, ze lístie odveziem na traktore, a už keď silou mocou mate pyromanske sklony, tak zapalte tu svoju "kôpku" PIATOK, jediný deň kedy zákon prizmuri obe oči. Cítim sa tu jak u debiloch, kompostery ste dostali zdarma, na prednášku vtedy prišlo 30 ľudí. Minulý týždeň niekto na hornom konci asi zelenú trávu spaloval, dym až do Ulaka išol. Dospejeme k tomu, ze bude úplný zákaz pálenia," znel nahnevaný odkaz Kašovčanom. Jožko nám ešte vysvetlil, že Ulak, kam sa mal dym z horenia šíriť  je obec Novosad, vzdialená od Kašova zhruba 4 kilometre.

Vtipný status starostu.
Vtipný status starostu.
Zdroj: screenshot

 

Starosta rád píše vtipné statusy

Oslovili sme aj Róberta Katuša (33). Náš záujem ho nerozhodil, ale skôr pobavil. "Čo sa týka výhrad  nejakého Kašovčana k môjmu pravopisu, napísal som to tak naschvál, aby to bolo aj trochu vtipné. Už ma nebaví, že takmer každý deň  musím upozorňovať niekoho, aby týmto spôsobom nelikvidoval zelený odpad. Nič však nepomáhalo a podľa zásady, keď môže sused tak potom aj ja, pokračoval v tejto činnosti," vysvetlil starosta. Verí, že jeho slová si domáci zoberú k srdcu. Dodal, že toto nie je jeho prvý žartovný komentár. "Mám ich na stránke niekoľko," uzavrel dobre naladený Katuš.

Aký je váš názor na písanie takýchto odkazov? Vyjadrite svoj názor v komentároch a ankete pod článkom

Anketa
Páči sa vám odkaz starostu obce Kašov?
  • 88%
  • 1%
  • 2%
  • 9%