"Mali sme odletieť o polnoci, no čakalo nás nemilé prekvapenie. Povedali nám, že let je zrušený a teraz nevieme, čo s nami bude," opísala nám problémy Slovákov priamo z Tirany turistka Anna D.

Slováci sa nachádzali v letovisku pri albánskom mori v dvoch hoteloch. Je ich vyše 80, rovnako veľká skupina mala priletieť z letiska v Poprade do Albánska. "Ten druhý turnus nepriletel, nás ubytovali naspäť v hoteloch," dodala Anna.

Syn Bakiho Sadikiho

Dovolenkárov k moru vyviezla popradská cestovka Albania travel. Jej majiteľom je Ridvan Sadiki, syn známeho muža Bakiho Sadikiho.Tento pôvodom kosovský Albánec si odpykáva dlhoročný trest za drogovú trestnú činnosť. Pod Tatrami bol považovaný za hlavu biznisu s narkotikami. Známa sa stala najmä jeho nahrávka so Štefanom Harabinom.

Uviazlo 170 turistov!

Sídlo popradskej cestovnej kancelárie je zatvorené, nedá sa tam dovolať ani na kontaktné číslo. Spoločnosť oznámila krach. Informovala o tom poisťovňu, v ktorej mala uzatvorené poistenie pre prípad úpadku ešte v utorok večer. "V prímorských strediskách v blízkosti Tirany sa v tom čase podľa našich informácií nachádzalo 84 klientov, ktorí práve čakali na odlet domov po ukončení dovolenky. Ďalších 86 klientov čakalo na letisku v Poprade, odkiaľ mali odletieť na ďalší zájazd do Albánska," povedala nám Beata Lipšicová z poisťovne Uniqa.

Pomáha poisťovňa

Krach cestovky zatiaľ súd nepotvrdil, dovolenkárom ale chce pomôcť vyhrabať sa z problémov. "Keďže letecká spoločnosť zrušila plánovaný let z Albánska kvôli neuhradenej pohľadávke, klientom, ktorí mali včera odletieť, zabezpečila poisťovňa cez noc ubytovanie, za ktoré prevzala záruku. Aktuálne čakáme na potvrdenie času náhradného odletu, ktorý by sa mal uskutočniť ešte dnes, najneskôr zajtra," potvrdila Lipšicová.