Kvílivý plač, biela truhla z dubového lakované dreva v špeciálnej americkej úprave s odklápacím vekom v prvej tretine, pozostalí ovešaní zlatom,  oblečení v tričkách s podobizňou nebohej, bohatá kvetinová výzdoba so špeciálnym vzorom na stuhách,  živá cigánska cimbalová hudba a historický pohrebný koč so štvorzáprahom koní. No a potom bohatá pohrebná hostina. Takto vyzerala posledná rozlúčka so Zlatou, ktorá zomrela v Anglicku, kde rodina Balážovcov prechodne žije. Zúčastniť sa na nej malo až 200 hostí, no pandémia plány prekazila. 

Usporiadateľ pohrebu - Prešovčan Ladislav podniká v Anglicku už 20 rokov a iba truhla ho stála 2-tisíc eur. “Ona si to zaslúži, bola dobrá manželka,” zaspomínal na svoju ženu vo chvíli, keď prišiel aj so svojimi dospelými deťmi a ich partnermi pred dom smútku. Priamo pred vchod sa dali priviezť luxusnými limuzínami, z ktorých vystupovali v štýle hollywoodskych hviezd, ozdobení množstvom zlata. Najmä dcéry zosnulej. Tie mali v ušiach obrovské okrúhle zlaté náušnice s logom známej luxusnej automobilky. 

Nebohá Zlatica Balážová (†53) mala prezývkuŤumy a vraj mala rada módu.
Zdroj: Ingrid Timková

Pre svoju Zlatu si Ladislav prial koč so štvorzáprahom s bielymi koňmi. Zháňali ho po celej republike, nakoniec ho privliekli z Čiech. Pohrebné kone boli vyzdobené čapicami s čiernymi pierkami, koč bol obložený obrovskými vencami so zlatými stuhami a čiernymi s ornamentom v štýle Versace. Dvaja kočiši manévrovali kone počas jazdy cez celé mesto, bez problémov cválali na štvorpruhovej ceste v kolóne áut. Koč nasledovali štyri čierne limuzíny s pozostalými. Zastavili sa pred ich bytom neďaleko centra mesta, kde manželia prežili časť svojho 37-ročného manželského života.

Zlatu, alias Ťumy - ako ju jej blízki volali, pochovali v Haniske pri Prešove, odkiaľ pochádzala. Už vtedy vdovec avizoval prepychový náhrobník a svoje slovo už čiastočne aj dodržal. Takéto niečo ste ešte nevideli! Pozrite sa TU, ako jej hrob vyzerá. 

V GALÉRII SI MÔŽETE POZRIEŤ AJ DETAILY ZO SPOMÍNANÉHO HONOSNÉHO CIGÁNSKEHO POHREBU, OKREM INÉHO AJ ŠPECIÁLNE ZLATOM VYZDOBENÉ TOPÁNKY MANŽELA ZOSNULEJ. 

 

Anketa
Investovali by ste do pohrebu blízkej osoby toľko peňazí?

Mohlo by vás zaujímať: