Od vlaňajšieho mája nemajú kde kluby trénovať a musia dochádzať do iných miest. V auguste už mala byť prvá etapa hotová. No po zbúraní unikátnej strechy stavby s jedinenčným architektonickým riešením - na svete sú iba štyri takéto - zistili, že nebola postavená v súlade s projektom. A preto museli osloviť odborníkov, aby vypracovali nový projekt na opravu. To však všetko zabrzdilo. 

Dlhodobú nepriaznivú situáciu prišiel riešiť do Prešova so zástupcami mesta aj prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan so svojím tímom. „Vieme, že je to kritické, sme pripravení pomôcť. V meste momentálne funguje iba jedna ľadová plocha, ktorá je súkromná. Hlavný štadión nemá strechu a situácia v mestskom klube je taká, že deti musia chodiť na tréningy do iných miest v okolí. To však nie je dlhodobo udržateľné a reálne hrozí kolaps mládežníckeho hokeja,“povedal po rokovaní.

Na veľký nie sú peniaze

Podľa neho pre záchranu by bolo potrebné vybudovať nejakú malú tréningovú halu. “Veľký zimný štadión je o veľkých investíciách,”vysvetlil, prečo sa neuvažuje s výstavbou nového. Tréningová hala by mala vyrásť pri Základnej škole Československej armády, kde sú aj hokejové triedy. „Môžem povedať, že sme sa dohodli na spolupráci a na tom, že spravíme všetko pre to, aby sme spoločne zachránili mládežnícky hokej tak, aby deti mohli pokračovať,"hodnotil Šatan. Sumy, za aké sa má stavať a termín zatiaľ nie sú známe. 

Čo povedal Šatan o mužskom hokeji v A skupine?