Veľvyslanec sa zaujímal o koncepciu školského systému, ktorý rozvíjajú na území Kechneca.

Moderné školstvo

Pri výuku využívame inovatívne metódy vyučovania aj preto sme získali titul Škola tretieho tisícročia," povedal kechnecký starosta Jozef Konkoly. Kechnec podľa jeho slov od svojho osamostatnenia sa od obce Seňa v roku 1990 neustále pracuje na zlepšovaní kvality života svojich občanov. V súčasnosti realizujú projekt Európskej integrovanej školy. Novostavba Základnej školy pre prvý až deviaty ročník bude odovzdaná v decembri.

Vybavenosť o akej sa iným len sníva

„V obci je vybudovaná kompletná infraštruktúra, športové centrum a futbalové ihrisko, sociálno-zdravotný komplex, kongresová sála, 40-bytová jednotka, potravinárske centrum s cukrárenskou výrobňou, predajňou i reštauráciou, amfiteáter s farebnými fontánami. Rekonštrukciou prešiel aj obecný cintorín. V súčasnosti obec pracuje na projekte akvaparku," priblížil prvý muž obce.„Pracuje sa aj na projekte spracovateľskej linky na mäso a mäsové výrobky a pekárne s výrobňou cestovín," dodal na záver.

Priemyselný park

V danej zóne pôsobí 15 slovenských a zahraničných spoločností. Od vzniku Kechneca sa podarilo samospráve "pritiahnuť" investície v celkovej výške takmer 1 miliardy eur, vytvorených bolo približne 3500 priamych a 10-tisíc nepriamych pracovných príležitostí u subdodávateľov.