Niekdajší partneri skočili si do vlasov po tom, keď sa skončil ich päťročný milenecký vzťah a starosta sa vrátil k manželke. Miestni vtipkári nám  povedali, že sú na smiech celému Slovensku tak, ako pred časom Fekišovce.

"Husté" zastupiteľstvo

Telenovela na cestický spôsob sa dostala dokonca na pretras na pondelkovom obecnom zastupiteľstve. Bolo na ňu zvedavých 19 miestnych občanov a 7 poslancov. Starosta hneď v úvode vysvetlil prítomným svoj pohľad na vec.

Na slová starostu  okamžite vždy reagovala aj referentka.
Na slová starostu okamžite vždy reagovala aj referentka.
Zdroj: Daniela Pirschelová

 

Dve na jedného?

Niekoľkokrát zopakoval, že všetko sa začalo po ich rozchode. „Odvtedy Viktória spolu so svojou mamou Katarínou robia mi naprieky a podrazy. Zistil som zasahovanie do vypracovaných projektov a z ich strany došlo k zmareniu výberového konania na miesto riaditeľky ZŠ, aj preto chcem, aby referentka dala výpoveď. Stratila moju dôveru,“ hovoril nespokojný starosta. Mladá žena okamžite zareagovala „Nie je to pravda, cirkus začal po tom, keď si udrel moju matku, ktorá je odvtedy na maródke.

Ticho nebola ani verejnosť

Atmosféra hustla. O slovo požiadali dve ženy, ktoré jednoznačne boli na strane referentky. „Robi, familiárne oslovila starostu jedna z nich. „Povedz, prečo má Viki sedieť pred úradom, alebo ísť na iné mieste, keď už má dávno svoje pracovisko?“ opýtala sa Greša. Ženám sa nepozdávalo ani jeho zdôvodnenie, prečo by referentka mala dať výpoveď. V konfrontačnej línii sa viedol celý úvod rokovania, ktorý trval takmer hodinu a pol.

Na zasadnutie prišlo devätnásť Cestičanov.
Na zasadnutie prišlo devätnásť Cestičanov.
Zdroj: Daniela Pirschelová

Písomné vyjadrenie účtovníčky

Možnosť vyjadriť sa okrem hlavných aktérov dostali aj otec referentky a jej matka (je momentálne na PN-ke kvôli údajnej facke od starostu - poznámka redakcie), preto poslala len písomné vyjadrenie. Neskôr ho prečítal jeden z poslancov.

Nechýbali ani vulgarizmy

Otec Viktórie sa osopil na Greša. „Ako môžeš povedať mojej žene a dcére, že sú k..vy?"Starosta mu neostal nič dlžný. „Len som sa bránil, keďže Viktória ako prvá povedala to isté o mojich deťoch, manželke a dokonca aj mojej matke.“

Referentka zatiaľ úraduje na lavičke. Podľa slov starostu sa tam vykázala sama.
Referentka zatiaľ úraduje na lavičke. Podľa slov starostu sa tam vykázala sama.
Zdroj: Daniela Pirschelová

 V hre bola aj milenka

Verejné pranie špinavej bielizne nemalo konca kraja. „Stále hovoríš, že rozbroje nastali po našom rozchode a tvojom návrate k manželke. Nie je to tak, veď vtedy si ešte s ňou nebol, lebo si mal milenku v Moldave nad Bodvou,“ nešetrila starostu a neotáľala ani s prezradením celého mena Moldavčanky. Grešo  zasa vmietol referentke do tváre, koľko do nej investoval, ale vďaky za to sa nedočkal.

Nebudeme tu do rána!

Jednému z obecných poslancov došla trpezlivosť a upozornil starostu, aby oficiálne otvoril zasadnutie a venoval sa len riešeniu obecných vecí. „To, o čom sa tu už dosť dlho hovorí ma nezaujíma, nebudem to počúvať, je to vaša súkromná vec, tak si to vyriešte vy dvaja, aby sme tu nakoniec nesedeli do rána,“hneval sa poslanec.

Starostu sme zastihli na mieste Viktórie, kde vybavoval stránky.
Starostu sme zastihli na mieste Viktórie, kde vybavoval stránky.
Zdroj: Daniela Pirschelová

Riešenie v nedohľadne

Hoci voľná debata trvala dosť dlho, nevyplynul z nej žiadny záver, ani rozhodnutie. Starosta trvá na odchode referentky, ona zasa, že odíde s odstupným, ale  chce mať všetko na papieri, dokonca ho vyzvala, aby odstúpil.

Inšpektorát nezaháľa

Ako sme sa v utorok (13. 8.) dozvedeli,  na dvere cestického obecného úradu kvôli sťažnosti referentky zaklopali kontrolóri z Národného inšpektorátu práce. „Beriem to úplne normálne,“ povedal pre Plus JEDEN DEŇ starosta Cestíc Róbert Grešo. „Čo chceli vedieť som im povedal, doklady, ktoré požadovali, som predložil. Zatiaľ  neviem k tomu povedať nič viac,“ poznamenal pokojne prvý muž obce.

Viac fotografií si pozrite v galérii článku
Vyjadrite svoj názor v komentároch pod článkom

 

Mohlo by vás zaujímať: