Zaujímavé a najmä medzi školákmi sú obľúbené vzdelávacie programy pre  základné a stredné školy. Sú tematicky zamerané na  šelmy, vtáky, primáty, plazy, obojživelníky, ale aj na  všeobecnobiologické základy a zákonitosti správania živočíchov a ich porovnávanie z hľadiska správania zvierat a človeka.

Košičania frflú: Kedy si naberieme minerálku?

„Bocianovi“ pomáha veda: V Košiciach pribudlo špičkové pracovisko!

„Na svoje si u nás prídu aj škôlkári. Zabaviť, ale aj poučiť sa môžu vďaka programu pod názvom Na babičkinom dvore,“ prezradila viac vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu košickej zoo Eva Malešová, „nielen pre najmenších, ale aj pre rodiny s deťmi sú v areáli zoo k dispozícii dve vzdelávacie zóny, Motýlik a Chrobáčik, v ktorých sú inštalované interaktívne tabule. Obe zóny sú výstupom projektu Ohrozené druhy zvierat,“ upresnila Malešová.

Nielen zážitok, ale aj vzdelávanie

V kavečanskej zoo nechýba ani vzdelávacia miestnosť a  knižnica. V tej prvej pribudli moderné vitríny s priestorom pre dermoplasty a časti kostier zvierat, ktoré slúžia ako názorná ukážka. „V enviromiestnosti sú nainštalované aj posuvné multifunkčné tabule, dataprojektor a nové akváriá. Na realizáciu projektu nadväzovali dve súťaže – fotografická a výtvarná, porota ich vyhodnotila na oslavách Svetového dňa zvierat. Návštevníci košickej zoologickej záhrady sa už teraz môžu tešiť aj na nové mapy, ktoré pribudnú v areáli,“ predstavila ďalšie zaujímavosti šéfka marketingu. Dodala, že tento nový priestor na výučbu s päťdesiatkou miest, vytvorili v centrálnej časti areálu, úpravou bývalého reštauračného zariadenia. Miestnosť pomenovali Himaláje.Tým, ktorí chcú zvieratká nielen obdivovať, ale sa ich aj dotknúť sú vyhradené dva dni v týždni - utorok a štvrtok. Okrem netradičného zážitku sa môžu návštevníci zúčastniť aj odbornej prednášky.

Zľavy aj nové prírastky

Pre skôr narodených pripravili počas októbra akciu s názvom Šťastné pondelky pre seniorov, v rámci ktorých majú 50-percentnú zľavu na vstupnom.

Košická zoologická záhrada zaznamenala úspechy aj na chovateľskom poli. Pribudli dvojčatá antilopy Nilgau pestrý, ale aj mláďatko v  skupine zebier Chapmanových, ktorého šťastnými rodičmi sú mama Alma a otec Bruno.