Obvinený muž ešte v marci tohto roku na tiesňovú linku 158 operačného strediska polície oznámil, že „na košickom súde je bomba, krajskom, je bomba na košickom súde, opakujem, bomba je na košickom súde“.

Nutná evakuácia

Polícia ihneď po prijatí oznámenia vykonala všetky potrebné opatrenia na ochranu života, zdravia a majetku osôb. Z objektov boli evakuované všetky prítomné osoby. Následne bola vykonaná pyrotechnická prehliadka budov s negatívnym výsledkom.

Chcel sa vyhnúť pojednávaniu

"Vyšetrovaním bolo zistené, že obvinený je 39-ročný muž, ktorý mal v daný deň pojednávanie na jednom z okresných súdov v sídle Krajského súdu v Košiciach, pričom účelom telefonátu bolo oddialiť rozhodnutie vo veci, ktorá mala byť súdom prejednávaná a obvinenej osobe hrozilo niekoľko rokov odňatia slobody," informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Daniela Pirschelová

Lekár - bombomaniak

Zistili sme, že ide o lekára Košickej záchranky, stredisko Prešov, Michala B., ktorý je stíhaný za drogovú trestnú činnosť. Oslovili sme hovorcu košických záchranárov Igora Krupu. Odmietol vyjadrenie s poznámkou, že nepočul o tomto prípade a nepredpokladá, že by sa týkal ich lekára -záchranára. "Nevidíme preto dôvod daný prípad nejako komentovať!"

Drogová trestná činnosť

Dobre informovaný zdroj však tvrdí niečo iné."Mišo pracuje pre Košičanov, nečudujem sa tomu čo spravil, veď je stíhaný za drogovú trestnú činnosť!" Podarilo sa nám skontaktovať aj s bývalým spolužiakom obvineného lekára. "Michal bol „feťáčikom“ už počas štúdia medicíny.Keď sme sa potrebovali pripraviť na náročnú skúšku, vždy mal niečo na povzbudenie. Dostať sa k liekom nebol pre neho problém," popisuje zvláštne študentské praktiky. Ironicky poznamenal, že z capa sa stalzáhradníka.

Lekár mlčí

"Mysleli sme, že kvôli tomu ani nedoštuduje medicínu. Prekvapujúco to dotiahol až k promóciám, ale ako vidím, „svojej záľuby“ sa nevzdal,“ prezradil nám neobvyklé skutočnosti, spolužiak stíhaného lekára. Pokúšali sme sa osloviť aj Michala B., na naše telefonáty a SMS-ky však nereagoval.

Polícia v danej veci koná

„Obvinený muž je stíhaný na slobode, s políciou spolupracuje,“ informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Dodala, že muž svojím konaním spôsobil vážnu poruchu v činnosti štátneho orgánu tým, že nevyhnutnou evakuáciou došlo k prerušeniu naplánovanej práce. „Škoda na ušlej mzde a odvodoch pracovníkov súdov v pôsobnosti Krajského súdu Košice bola vyčíslená na viac ako 17 800 eur,“ spresnila Ivanová.