Podjazd je takmer celoročne zaliaty vodou a pripomína smradľavú brečku, v zime zasa nebezpečné klzisko. Nad podjazdom sa nachádza frekventovaná štvroprúdová komunikácia v smere do Maďarska a vedie tam aj električková trať.

Bazén pre zúfalcov

Motoristi, ktorí denne tade prechádzajú nás upozornili, že v podjazde si môžeme v týchto dňoch zaplávať. Odkiaľ sa voda nabrala, nevedno, keďže v Košiciach nepršalo už poriadne dlho a panuje tu teplé a slnečné počasie. "Nechápem načo zodpovední čakajú? Na tragédiu? Som stavbár aj preto som si zhruba pred rokom súkromne prezrel objekt ako vyzerá. Je v dezolátnom stave. Navrhoval by som vykonať statické skúšky a v prípade, že nedopadnú dobre, cestu uzavrieť a podjazd urýchlene opraviť," vysvetľuje Karol Jambrich.

Podjazd v minulosti využívali aj chodci, keďže bol projektovaný aj ako podchod. Dnes ho môžu pešiaci zdolať jedine na člne.
Podjazd v minulosti využívali aj chodci, keďže bol projektovaný aj ako podchod. Dnes ho môžu pešiaci zdolať jedine na člne.
Zdroj: Daniela Pirschelová

Eldorádo pre zlodejov

Presvedčili sme sa, že čo sa dalo vytrhať, rozobrať a odmontovať je rozkradnuté. "Roboty tu bude ako na kostole," hovorí odborník. Starosta Barca už rezignoval. Hoci im podjazd nepatrí, zaujímal  sa o problém, ale bez výrazného efektu. „Ak voda poškodí podložie cesty na hlavnom ťahu do Maďarska, vozovku uzavrú a odklonia dopravu cez Barcu ako jedinú možnú alternatívu. Ohrozí to bezpečnosť a pokojné bývanie našich obyvateľov,“ tvrdil nám pred časom barčiansky starosta František Krištof.

Článok pokračuje na ďalšej strane. Pozrite, čo chce s problematickým miestom urobiť mesto...