Popularita Andera z Košíc siaha ďaleko až za naše hranice. Medzi Slovákmi v srbskej Vojvodine je ľudový rozprávač Ján Pisančin (76) obrovskou celebritou. Ako však dopadol v obci, v ktorej hovoria ľubozvučnou slovenčinou? Predsa len, k Anderovi neodmysliteľne patrí východniarske nárečie. „Ak by mi nerozumeli, asi by ma nepozvali. Pravda, v Padine som hovoril o niečo pomalšie, ako pri vystúpeniach doma,“ prezradil nám skvelý zabávač.

Ander sa do vyše 5,5-tisícovej dediny vrátil po 20 rokoch. Na každom kroku ho ľudia žiadali o fotografiu, rozdával podpisy. V cudzine so Slovákmi je veľmi populárny. „Asi dva mesiace nám tu na kábelovke púšťali dookola jeho dvd-čko. Niektorí ľudia si už ale mysleli, že je pochovaný. Všetkých potom potešilo, keď k nám prišiel. Ľudia sa ho nevedeli dočkať,“ povedali nám miestni Padinčania.

A ako reagoval na falošnú správu ohľadom pochovania samotný Ander? Ako vždy, ani tentoraz nezaprel humor. „Je pravda, že som sa už bol pozrieť tam hore, ale veľmi sa mi tam nepáčilo. Aj ma prišiel do nemocnice navštíviť vnúčik. Hladkám ho tak po hlavičke a on mi hovorí: Dedko, môžem ísť s tebou? Pýtam sa: Kde? Vnúčik odpovedá: Neviem, ale každý už hovorí, že pôjdeš.“

Ander už precestoval takmer celý svet. Často chodí hlavne na vystúpenia medzi Slovákov v zahraničí. "Zdá sa mi, že v Padine žijú ľudia stmelenejšie. Všetci za hranicami však majú v sebe Slovensko a berú ma za svojho. Ja hovorím, že doma si tam, odkiaľ máš korene," povedal humorista.