Pôvodná skladba je Celestin iránsky singel Gole Goldun a je spomínanou dvojicou naspievaná v slovenčine. Ide o pôvodnú perzskú ľudovú pieseň, ku ktorej napísal text Vladimír Puchala. Hudobne sa na projekte podieľala aj hudobná skladateľka Ľubica Čekovská. 

https://www.youtube.com/watch?v=bIcY3vgH6nA&feature=youtu.be

“Spevák je ten, koho ľudia počúvajú nielen preto, lebo vie spievať, ale má čo povedať ľuďom. Chcem spievať o niečom, čo ľudia pokladajú za dôležité. Čo im je blízke a čo možno sami nevedia tak dobre pomenovať. Ja to poviem za nich. Aj preto pracujem so skvelým básnikom a textárom Vladom Puchalom, ktorý dokáže obliecť emócie do slov. Netúžim vykrikovať lacné frázy z balkóna. V pomalej pesničke je text dôležitejší ako v rýchlej, kde niekedy stačí dobrý refrén. V pomalej je dôraz na každom slove. Tisíc a jedna noc je pieseň o láske, ktorá pomáha, lieči, drží nad vodou, obetuje sa, nesklame, dáva šancu prežiť aj v tom najťažšom. Ak to poviem v skratke: život je cesta niekam s niekým, nestačí iba platiť šeky!” napísal k skladbe na svojej sociálnej sieti Ondrej Kandráč.

V jednoduchom videoklipe, za ktorým stojí Stano Gužák a producentsky sa podieľal riaditeľ spravodajstva a publicistiky komerčnej televície Tv Joj Roland Kubina, účinkuje Ondrej s celou svojou rodinou - manželkou Erikou a deťmi Ondríkom a Emkou. Pieseň Tisíc a jedna noc je plná lásky a nehy. "Je to hymna lásky. Naspievali sme ju spolu so Celeste so srdcom, tak veríme, že si nájde svoje publikum. a bude sa páčiť," dodal obľúbený muzikant.