• Čo chcete v MČ zmeniť?


Chcel by som riešiť dlhodobo zanedbávané problémy, ktoré trápia občanov. Najmä stav ciest, chodníkov a detských ihrísk. Zlepšiť komunikáciu s obyvateľmi a prístup úradu k plneniu kompetencií a úloh, ktoré samospráva má. Posunúť samosprávu vpred smerom k modernej, inovatívnej a transparentnej samospráve 21.storočia.

V Košiciach majú zastávku MHD ako z rozprávky: Hneď máte chuť sa do nej zahryznúť!

  • V čom chcete byť iný ako starší predchodcovia?

Som nová generácia, nezaťažená minulosťou. Mám energiu, chuť, odhodlanie a nápady. Rád by som rozvíjal koncept "public servant" t. j. verejného služobníka. Postavenie starostu vnímam ako "prvý medzi rovnými". Chcem ľudí viesť a ukazovať im cestu, nie dirigovať ich a robiť mikromanažment. Budem rád, ak sa mi podarí zlepšiť atmosféru v pracovnom kolektíve na miestnom úrade a občania pocítia, že u starostu majú vždy dvere otvorené. V tom vnímam zásadnú odlišnosť medzi mnou a mojím predchodcom. 

  • Nebudete venovať až priveľa času zlepšeniu pracovnej atmosféry na MÚ a ostatná práca bude stať?

Nie, riadny beh úradu je základ, ak chceme fungujúcu mestskú časť. Momentálne je miestny úrad blízko kolapsu.  

Viem vybuchnúť, ale učím sa zvládať krízy s pokojom Angličana: Tvrdí nový košický primátor Jaroslav Polaček

  • Neobávate sa, že nemáte dosť skúseností?

 
Som pripravený prijímať výzvy. Na sídlisku KVP som sa narodil a prežil som tu celý život. Zároveň som bol 8 rokov poslancom a teda poznám ľudí na úrade, komunity, kompetencie samosprávy i problémy občanov sídliska.

  • Máte informácie čo ľudí na KVP najviac trápi?

 
Nefunkčný úrad, zanedbané chodníky, zlý stav ciest, nedostatočná deratizácia, zastaralé prvky na detských ihriskách, nedostatočná starostlivosť o zeleň a výsadbu, problémy s parkovaním, špina a neporiadok v okolí kontajnerov, zanedbaná údržba a čistota.

Volebná kampaň nie je len o sľuboch: Kandidáti ohurujú voličov aj sexepílom, vyšportovanými telami a krásnou tvárou!

  • Ako chcete zmeniť život obyvateľov na KVP?


Rád by som priniesol na sídlisko moderné trendy a riešenia. Pustím sa do realizácie dlhodobo odsúvaných projektov v oblasti dopravy, zelene, detských ihrísk a čistoty. Chcem, aby ľudia pocítili, že samospráva je tu pre nich, rieši ich problémy a aktívne s nimi spolupracuje.

V Košiciach po voľbách neostal takmer kameň na kameni: Radnici bude šéfovať Jaroslav Polaček.

  • Urobíte personálne zmeny na úrade?

Skôr než personálne zmeny je potrebné „opraviť“ vzťahy medzi zamestnancami, tie sa  za predchádzajúceho vedenia poriadne naštrbili. Nechcem robiť na úrade čistky. Zmena je však prirodzená súčasť nášho života.