V tomto roku sa krásna východniarka stala Majsterkou Slovenska žien i vicemajsterkou Európy v bodyfitness. Priviedol ju k tomu zdravý životný štýl.

Boli časy, keď sa sprchovala najradšej zo všetkého so spoluhráčkami naháňala po ihrisku fubalovú loptu.

No a keďže je súťaživý typ, chcela si táto študentka fakulty športu zmerať svoje sily s inými. „Pripravovala som sa pol roka tvrdým tréningom s ťažkými váhami. Samozrejme, upravila som stravu. Všetko pod dohľadom môjho trénera Laca Korscha zo staroľubovnianskeho klubu,” vysvetľuje.

Pol roka nejedla sladkosti

Predsúťažná diéta síce bola náročná, no cieľavedomá Silvia ju zvládla. „Keď bolo veľmi zle a mala som chuť na sladké, upiekla som si palacinku z proteínov,” smeje sa.

Každý neskorý večer má vyhradený pre varenie stravy na druhý deň. „Nejedávam po reštauráciách, nosím si svoje jedlo so sebou v dózach,” dodáva. Ráno najradšej začína ovsenými vločkami s proteínom a ovocím, na desiatu zje šunku alebo tuniaka s ryžovými chlebíčkami, na obed máva ryžu s mäsom a zeleninou a na večeru iba mäso so zeleninou. Pred spaním si vždy dá tvaroh.

Pomáha iným ženám

Hoci by pre svoj pekný zjav mohla byť úspešnou v modelingu, šport je pre ňu dôležitejší.

Veď kvôli nemu vstáva už o pol piatej, aby sa stihla venovať svojim klientkám a potom aj sebe.

Po večeroch zas po dedinách máva so ženami skupinové tréningy na formovanie tela.

„Nezanevrela však ani na svoju futbalovú kariéru. Kopačky ešte nezavesila na klinec. Veď sa tomu venovala vyše 10 rokov! Hrala najprv v obrane, potorm prešla do útoku. „Som rýchlostný typ, rada behám,” priznáva.

A vzápätí dodáva, že určite uvažuje o tom, že sa ešte určite vráti do sveta športu, ktorý je doménou mužov.