Versače tvrdil, že Nore v roku 2008 požičal 25,7 milióna korún (853-tisíc eur) a ona mu ich nevrátila. Mojsejová neúnavne opakovala, že žiadne peniaze od neho neprevzala. Nakoniec skončili na súde. Posledné pojednávanie na Okresnom súde Košice I bolo včera. Prokurátor okrem iného zdôraznil, že pravosť Mojsejovej podpisov na troch pôžičkách (na sumy 3, 6 a 16,7 mil. Sk) potvrdil aj grafológ.

Mojsejová sa poriadne zmenila: Už nevyhadzuje prachy za kožuchy, šetrí na granuly!

Naopak, podľa obhajoby vraj nebol jediný dôkaz, ktorý by Mojsejovú usvedčoval z prevzatia peňazí. Súd Košičanku za podvod so škodou veľkého rozsahu nakoniec odsúdil na 10 rokov. Nora si však verdikt nevypočula. Doteraz na pojednávania chodila, včera neprišla. Jej obhajkyňa predložila súdu potvrdenie, že klientka  súhlasí s pojednávaním v neprítomnosti. Verdikt mnohých prekvapil.

FOTO Hrozivý pohľad na Mojsejovú: Vychudnutá Nora je už takmer na nepoznanie!

Versačeho rozsudok rozčúlil.
Versačeho rozsudok rozčúlil.
Zdroj: archív

Versačeho rozsudok rozčúlil.
Foto: archív

Mojsejovej dovolili opustiť Slovensko: Zbalila si kufre a už jej nebolo!

„Nebudem sa k rozsudku vyjadrovať. Príde čas, keď sa k tomu určite vyjadrím, ale momentálne nie,“ povedal Braňo Mojsej, ktorý včera tiež vypovedal. Najviac rozsudok zrejme šokoval oboch protivníkov. S Norou sa nám skontaktovať nepodarilo, jej advokátka sa odmietla vyjadriť, ale Versače rozhorčene protestoval.

„Rozsudok je zarážajúci, sudca nedal priestor žiadnej strane na prípravu záverečnej reči. Dopredu mal pripravený rozsudok. V žiadnom prípade nešlo o podvodné vylákanie peňazí, bola to bežná pôžička, ktorú sme si vyrovnali s mierom a toto mal sudca brať do úvahy. My sme sa po rokoch uzmierili. Desať rokov je zarážajúcich, keď si to porovnáme s bitkármi z Košíc, kde daný sudca vrátil obžalobu, tak je to na zamyslenie. Nehovoriac o tom, že vrahovia chodia po slobode,“ povedal nám Versače.

Nora sa zatiaľ k verdiktu nevyjadrila.
Nora sa zatiaľ k verdiktu nevyjadrila.
Zdroj: Daniela Pirschelová

Nora sa zatiaľ k verdiktu nevyjadrila. 
Foto: Daniela Pirschelová

„Po informáciách, ktoré som dostal od pani Mojsejovej, viem prečo a za akých okolností to bolo za tie roky okolo tých peňazí. Všetko mi bolo vysvetlené. Spravili sme medzi sebou zmier a my vieme, čo v tom zmieri je,“ dodal.