Simonette sa v ostatných rokoch darí. Vyštudovaná herečka si zahrala v úspešných seriáloch Oteckovia, Detektív Dušo, Ochrancovia či Iveta i v niekoľkých filmoch. Keď jej fotky uvidela americká spisovateľka Julie Anne Long, ihneď ju chcela na obálku svojho historického románu s názvom Pickpocket en jupons ako predstaviteľku hlavnej postavy.

FOTO SIMONETTY NA OBÁLKE KNIHY AMERICKEJ SPISOVATEĽKY SI MÔŽETE POZRIEŤ V GALÉRII.

Účinkovala aj v rusko-česko-slovenskom filme Pivnica, ktorý sa nakrúcal pod taktovkou ruského režiséra Igora Voloshina a mal premiéru v kinách pred dvomi rokmi. V horore The Show si zahrala jednu z hlavných postáv Kristínu. Česko-slovenský thriller je dielom českého režiséra Dana Páneka.

Z Čiech jej v ostatnom období prišlo viacero ponúk. Nedávno dokončila nakrúcanie českej rozprávky Princezná na hrášku a zahrala si po boku Dagmar Havlovej, Pavla Kříža, Lucie Vondráčkovej, Zusky Velichovej, Dávida Šíra či Ladislava Korbela. "Režisérka je česko-kanadskej národnosti, volá sa Martina Adamcová, scenár písala spisovateľka Pavla Krečmerová, za kamerou stál Roland Szabo,” vymenúva.

V celovečernej rozprávke, ktorá bude mať v kinách premiéru na budúci rok, hrá jednu z dvorných dám Kořenku, pravú ruku princeznej. “Je úplný opak mňa - pojašená, vždy upravená, priateľská, zasnená, taká “chichôtka”, smeje sa. Fanúšikovia ju o pár mesiacov uvidia aj v seriáli vysielanom na Jojke a Českej televízii. Jeho názov je Lovec a pod režisérskou taktovkou Jiřího Stracha si v ňom zahrala 18-ročnú Ivku.

V júni dotočila český celovečerný film Zápisník alkoholičky, ktorý sa tiež dostane do kín v roku 2024. Režisérom tejto drámy je Dan Svátek. Film vznikol podľa rovnomennej knižnej predlohy Michaely Duffkovej: "Hrám tam žiarlivú potvoru Kačku, kamošku hlavného predstaviteľa herca Miloslava Königa, ktorá chce rozbiť vzťah.” Aj tu sa objaví po boku známych českých hercov ako Tereza Ramba či Miroslav Hanuš. V oboch filmoch hrá ako jediná Slovenka.

Prečítajte si tiež: