Študentky si vyskúšali, ako správne zafixovať zlomeninu, ošetriť novorodenca po narodení, pripraviť lieky pre pacienta pomocou robotického automatu alebo si vyskúšať fungovanie systému včasného varovania.Titul nakoniec získala Lenka Macejová z Hermanoviec, študentka Prešovskej univerzity v Prešove.

Spojiť teóriu s praxou

„Súťažou Florence roka sa snažíme budúcim sestrám ukázať, ako funguje skutočná nemocnica a poskytnúť im priestor, aby sa mohli naučiť aj veci, o ktorých sa počas štúdia hovorí len okrajovo. Zároveň majú možnosť si otestovať svoje teoretické vedomosti a pripravenosť na budúcu prax v nemocniciach či poliklinikách“ povedal generálny riaditeľ siete polikliník ProCare a siete nemocníc Svet zdravia Vladimír Dvorový.

Dievčatá si vyskúšali, ako správne zafixovať zlomeninu, ošetriť novorodenca a pripraviť lieky pre pacienta pomocou robotického automatu.
Dievčatá si vyskúšali, ako správne zafixovať zlomeninu, ošetriť novorodenca a pripraviť lieky pre pacienta pomocou robotického automatu.
Zdroj: archív nemocnice

Dvadsať najlepších budúcich sestier, ktoré postúpili do finálového kola, strávilo v michalovskej nemocnici celý víkend. Najprv absolvovali niekoľko prednášok nielen na medicínske, ale aj nemedicínske témy. Absolvovali odborné workshopy. Čo sa naučili, museli ukázať v súťaži.

Florence roka Lenka

Najlepšie to zvládla Lenka Macejová z Hermanoviec, tretiačka z Prešovskej univerzity v Prešove na Fakulte zdravotníckych odborov. Získala titul Florence roka 2019 a tiež hlavnú finančnú výhru v hodnote 3000 eur. „Nečakala som to. Počas tejto súťaže som získala veľmi veľa skúseností a nových vedomostí.  Myslím si, že sadrovanie mi išlo najlepšie a aj v budúcnosti by som sa chcela venovať chirurgii,“povedala Lenka.

Viac fotografií nájdete v galérii článku.

Trojica najlepších.Titul získala Lenka Macejová z  Prešovskej univerzity v Prešove.Na druhom mieste sa umiestnila Natália Talafúsová z Trnavskej univerzity v Trnave. Tretie miesto obsadila Natália Slašťanová z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.
Trojica najlepších.Titul získala Lenka Macejová z Prešovskej univerzity v Prešove.Na druhom mieste sa umiestnila Natália Talafúsová z Trnavskej univerzity v Trnave. Tretie miesto obsadila Natália Slašťanová z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.
Zdroj: archív nemocnice

 Titul aj finančná odmena

Na druhom mieste skončila Natália Talafúsová, študentka Trnavskej univerzity v Trnave. Zo súťaže si odnáša finančnú odmenu vo výške 500 eur. Tretie miesto obsadila Natália Slašťanová z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Za svoje umiestnenie získala 300 eur. 

O prácu majú postarané

Všetkým dvadsiatim finalistom bude zároveň ponúknuté garantované pracovné miesto v sieti nemocníc Svet zdravia a sieti polikliník ProCare. Prví traja výhercovia si môžu zvoliť pracovné miesto na oddelení podľa vlastného výberu. V špeciálnej kategórii Dôvera za vedomosti v oblasti zdravotného poistenia získala ocenenie a finančnú odmenu vo výške 1000 eur Monika Gdovinová z Trnavskej univerzity v Trnave. Ďalší špeciálny titul – Sestra s najväčším srdcom získala Zuzana Forgáčová z Trnavskej univerzity v Trnave.

Všetkým finalistkám bude ponúknuté garantované pracovné
miesto v sieti nemocníc Svet zdravia a sieti polikliník ProCare.
Všetkým finalistkám bude ponúknuté garantované pracovné miesto v sieti nemocníc Svet zdravia a sieti polikliník ProCare.
Zdroj: archív nemocnice

Viac fotografií nájdete v galérii článku.