Poskytovať bude aj náročnejšiu zdravotnú starostlivosť, a to v rámci verejného zdravotného poistenia. Zameriavať sa bude prvotne na akútne prípady v odboroch, ako je chirurgia, onkologická chirurgia, urológia, onkologická urológia, gynekológia, onkologická gynekológia, traumatológia a ortopédia.

Pediatria a interna

V širšom meradle sa bude venovať aj pediatrii a internistickým disciplínam s dôrazom na neurológiu, vrátane liečby cievnych mozgových príhod a pneumológii, a urgentnej medicíne. Cieľom je pôsobiť tiež ako onkologické centrum pre východ Slovenska.Nemocnica bude mať celkovo 440 lôžok. Technologicky je mimoriadne dobre vybavená. Verím, že personál dokáže pomocou nových procesov a organizácie zdravotnej starostlivosti zvýšiť bezpečnosť pacientov, kvalitu ich ošetrenia, aj ich komfort," povedal riaditeľ michalovskej nemocnice Vladimír Dvorový.

Nové technológie

K dispozícii pacientom sú operačné sály s technológiou prúdenia superčistého vzduchu, centrálna prípravovňa liekov, ktorá funguje na princípe robotického automatu. Nemocnica organizačne funguje na báze klastrov, ktoré zoskupujú príbuzné medicínske odbory a za ich plynulý chod budú zodpovedať manažéri. Pre zvýšenie bezpečnosti pacientov zaviedli hneď pri príjme čiarové kódy, ktoré budú súčasťou špeciálnych náramkov. Radosť netajil ani prvý muž mesta Viliam Zahorčák. Som rád, že v našom meste máme nemocnicu, ktorá spĺňa najvyššie kritéria nielen slovenského, ale aj európskeho formátu. Doprial by som to všetkým slovenským mestám," povedal primátor.

Skoré sťahovanie

Do novej nemocnice by sa pacienti mali začať sťahovať 5. decembra, presuny by mali byť ukončené do Vianoc. Následne sa začnú zavádzať nové medicínske procesy. Inovácie sa budú spúšťať tak, aby na seba nadväzovali.

Partneri

Nemocnica novej generácie je spoločným projektom siete nemocníc Svet zdravia, Košického samosprávneho kraja a mesta Michalovce, do ktorého investovali 34 miliónov eur. Budovu nemocnice tvorí prízemie a tri nadzemné poschodia s vnútornými átriami.

Komfort pre pacienta

Súčasťou zariadenia je okrem iného urgentný príjem novej generácie, komplexná rádiodiagnostika s CT a MR, ale aj oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti či jednodňovej chirurgie. Nachádza sa tu aj 75 jednolôžkových izieb. K dispozícii je tiež osem operačných sál, štyri pôrodné izby a moderná pôrodná zákroková sála. Pre pacientov, návštevníkov a zamestnancov je pripravených 170 parkovacích stojísk.