Igor Matovič priškrteným hlasom povedal: "Asi pol hodiny pred Michalovcami som poslal manželke link na zoznamku, že keď to neprežijem, aby si našla lepšieho..." znela odpoveď šéfa hnutia.

Dadka to okomentovala najvýstižnejšie a najslušnejšie: "...ten Mesiášov výrok... no toto je fakt hodné politika!!!!"

Názor lekárky

Zaujímalo nás, čo na slová lídra hnutia hovorí psychiatrička Danica Caisová: "Beriem ich len ako prejav jeho zmyslu pre humor, nijako ináč," povedala s úsmevom renomovaná lekárka. Dodala, že by sa to dalo zobrať aj tak, že Matovič sa inšpiroval myšlienkou niekoho iného. "Toto som už veľakrát počula aj v minulosti. Ak si nejaká vdova nájde nového partnera, tak svoje konanie obhajuje neskôr slovami, že partner pred skonom jej dal súhlas na to, aby ho neoplakávala a neostávala sama. Aj v danom prípade, poslaním linku na zoznamku (ak to skutočne urobil), ako keby chcel politik poukázať na to, že je aj on k Paulíne veľkorysý," uviedla skôr ironicky ako vážne.

Scenár neocenil, zdupkal bez rozlúčky

Hlavný rečník v Michalovciach toho narozprával dosť. Okrem iného aj o okolnostiach odchodu Eduarda Hegera. S polemikou sa preto stretlo aj to, či Matovič skutočne stojí za myšlienkou odchodu povereného premiéra alebo nie. Líder OĽaNO trvá na tom, že je to pravda. "Edo Heger bol dlhé roky s nami, neviem, bolo to asi 7 - 8 rokov. V polovici decembra som prišiel s ideou, aby išiel vlastnou cestou a pozliepal tie malé drobné strany a pribral aj KDH a Alianciu, aby nám tie hlasy neprepadli. Najprv nikto z našich nechcel, aby sme sa rozišli, a každý sa uberal svojou cestou. Začiatkom nového roka som si však všimol, že Edo sa nám odcudzuje," povedal poslanec.

Čítajte TU, čím Matoviča zaskočil Heger a či sa obáva, že Demokrati vytlačia OĽaNO z parlamentu