Ich originálne texty sršia humorom a satirou. Vtipní sú aj v súkromí. “Ako vnímam tých 35 rokov? Vynikajúco. Sme neskonalí mladíci. Keby som mal ja 35 rokov, tak som zasran. A keďže ich má kapela, tak ja som dospelý chlapec, stále v puberte. Lebo keď ma prejde, tak môžem zobrať bielu plachtu a pobrať sa na cintorín,” vraví Vlado Kavulič (62). Zoskupenie fungovalo pod iným názvom štyri roky, pod novým hrali prvý raz 6. decembra 1984 v bábkovej sále prešovského Domu kultúry ROH. Oblečené mali kožuchy, v ktorých im bolo horúco. “Už vtedy sme patrili pod nich. Dostali sme priestor na skúšky, aparatúru a zamknuté záchody. Lebo v časoch romantizmu, teda socializmu, museli byť záchody čisté a tým pádom sa nesmeli používať,” vtipkuje. 

A čo im ako prvé napadne pri obzretí sa na začiatky? “Mne nič, veď ja som “priglupasti”,” smeje sa Vlado. “Že toto hromadné mužské manželstvo vydržalo tak dho, je dôkazom toho, že máme na seba zlaté nervy. A že máme charakter, ktorý sa nemení, vieme, kto “odžubuje” a kto nie,” dodáva už vážne. Vraj mali aj také obdobie, keď si liezli na nervy, ale vždy iba jeden z nich: “Potom mu prdlo v bedni a vrátil sa späť.”

A čo oni a ženy? Vlado je už tretíkrát ženatý. “S prvou som sa rozviedol, nevyšlo nám po. Po 14 rokoch som si uvedomil, že to nie je pravda, že samému nie je dobre. Druhý raz som ovdovel a teraz mám láščisko nové,”opisuje bubeník, ktorý svoju manželku nežne nazýva Maminka. Žojco Havadej (56) je ženatý 27 rokov a Fando Cmar (59) také isté obdobie, ako má kapela. K zakladateľom patrí aj Bohuš, ktorý má zdravotné problémy. Zastupuje ho Žojcov syn, no neoblieka si jeho kostým ani nevtipkuje za neho. 

Koncert Mlokov po 35 rokoch v klube Stromoradie 15. októbra 2019.
Koncert Mlokov po 35 rokoch v klube Stromoradie 15. októbra 2019.
Zdroj: Mloci

O neuveriteľnej príhode na Lomničáku čítajte na ďalšej strane.