Nepriaznivá situácia podľa riaditeľ vranovskej nemocnice Eugena Leša súvisí jednak s kapacitnými možnosťami zariadenia, problémom sú aj chýbajúci zdravotníci.

"Už sme zahnaní v kúte. Naozaj nám hrozí zatvorenie prevádzky a možno aj zatvorenie nemocnice, keď to takto bude pokračovať ďalej," uviedol riaditeľ.

Ako vysvetlil, nemocnica vyčlenila celú kapacitu interného oddelenia pre pacientov s ochorením COVID-19. Transformáciu na COVID-19 ambulanciu podstúpila aj gynekologická ambulancia.

"Tí ľudia sú unavení, boja sa, boja sa o svoje rodiny. Odmietajú prísť do práce, využívajú karanténu. Keď len trošku môžu, utečú, sú aj takí," povedal na margo chýbajúcich zdravotníkov s tým, že aj oni sú "obyčajní ľudia, ktorí sa toho boja".

Ako dodal, situácia v okrese sa nezlepšuje. "Keď ľudia nebudú dodržiavať všetky veci, ktoré budú nariadené, tak sa to bude zhoršovať," uzavrel.

Nemocnica vo Vranove nad Topľou aktuálne ponúka testovanie antigénovými testami v pracovných dňoch štyri hodiny popoludní. Od budúceho týždňa budú odbery realizovať počas plných ôsmich hodín.