Zhodou nešťastných náhod sa zápchy tvorili práve na najfrekventovanejších úsekoch.

Problematický smer Michalovce

Kto nemusel, ten určite necestoval z Košíc v smere na Michalovce. Kolóna na Sečovskej bola malinou oproti ceste do Košických Olšan, uzavretému horskému prechodu Dargov, neprejazdnej ceste medzi Horovcami a Vojčicami s obchádzkou cez Hriadky. Priebežne s rastúcim počtom nehôd na cestách pokrytých kašovitým snehom, pribúdali zápchy aj na ďalších úsekoch ciest.

Cesta z Vtáčkoviec do Keceroviec bola ráno neprejazdná.
Cesta z Vtáčkoviec do Keceroviec bola ráno neprejazdná.
Zdroj: Maťka Köveždy

Vyťažení hasiči

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru Košice podľa slov operačného dôstojníka absolvovali do 12.00 hod. 23 výjazdov. „Väčšinou išlo o dopravné nehody na území mesta, pri ktorých sme zabezpečovali vozidlá proti požiarom, zároveň sme vyprosťovali havarované autá,“ spresnil operačný dôstojník. Ako najproblematickejší úsek vyhodnotil cestu medzi Skárošom a maďarským mestom Hollóháza, kde okrem snehu komplikovala situáciu motoristom aj poľadovica. Práve v tomto úseku zaznamenali najvážnejšiu nehodu, kde po čelnej zrážke museli zranenú osobu vystrihovať z vozidla.

Aktuálna situácia na cestách v druhý decembrový deň.
Aktuálna situácia na cestách v druhý decembrový deň.
Zdroj: PZ KE

Nehôd pribúdalo

„Zatiaľ čo na území mesta sme riešili väčšinou „ťukesy“, v okrese Košice-okolie sme zasahovali aj pri vážnejších nehodách. Niekoľko minút pred siedmou pri obci Čižatice skončil v priekope linkový autobus, ktorý sa dostal do kolízie so Škodou Fabia. Pomáhali sme aj pri ďalších nehodách neďaleko Bidoviec, Košickej Novej Vsi, Nižnom Klatove a niekoľkokrát sme sa vracali k obci Skároš,“informovali hasiči, ktorých zásah bol potrebný aj v okresoch Trebišov, Michalovce, Gelnica a Rožňava.

Letné pneumatiky

Prekvapujúce bolo, že mnohí vodiči sa vybrali na cesty v tomto nečase ešte s letnými pneumatikami a výnimkou neboli ani kamionisti. Jóbovkou pre motoristov smerujúcich na obec Slanec bola informácia o úplnej uzávierke cesty pre všetky motorové vozidlá až do odvolania. Momentálne je už obec prejazdná.

Viac foto TU

Smer Galéria k Steel Arene nehoda troch áut - poľadovica.
Smer Galéria k Steel Arene nehoda troch áut - poľadovica.
Zdroj: . Pavol Gomboš

 

Košická MHD s menším výpadkom

Košičania sa obávali ako bude premávať MHD. „Už v noci zo včera na dnes sa začalo s posypom a čistením komunikácií a približne o 9:00 hod. ráno boli napriek hustému sneženiu všetky hlavné komunikácie zjazdné a začali sa práce na vedľajších ťahoch. Pracovníci mimoriadne zasahovali v troch prípadoch, kedy došlo kvôli sneženiu k problémom prejazdu pre hromadnú dopravu v svahoch, avšak do 20 minút boli problémy odstránené,“ informoval hovorca mesta Vladimír Fabian.

Aktuálna situácia na cestách v druhý decembrový deň.
Aktuálna situácia na cestách v druhý decembrový deň.
Zdroj: PZ KE

 

Cesty v správe KSK 

V Košickom kraji začalo snežiť o 3.30 hod. v okrese Rožňava a Spišská Nová Ves, následne aj v ostatných okresoch. Cestári Správy ciest Košického samosprávneho kraja vyrážali na cesty pred štvrtou hodinou ráno. „V službe je aktuálne 65 kusov techniky, do 8.00 hod absolvovali 67 výjazdov. Najprv sú udržiavané cesty I. triedy a po nich cesty II. a III. triedy. Do deviatej hodiny ráno bolo spotrebovaných 270 ton posypového materiálu. Aktuálne je komplikovaná situácia na Slanci. Na Dargove sú v súčinnosti s políciou odstavované kamióny, nakoľko mnohé z nich mali letné pneumatiky. Obmedzenie pre kamióny bude platiť dovtedy, kým sa situácia neustáli,“ informovala hovorkyňa KSK Anna Terezková. (momentálne sú obmedzenia zrušené - poznámka redakcie)

Viac foto TU