V tejto súvislosti sa ich zástupcovia zhodli na potrebe nájsť karanténne miesto pre tých zamestnancov nemocníc, u ktorých sa vyskytlo podozrenie na prítomnosť nového koronavírusu a z obáv o bezpečnosť najbližších, nechcú byť v ich blízkosti.

Čakanie na výsledky testov

Práve v takomto karanténnom zariadení by zamestnanci Detskej fakultnej nemocnice, Východoslovenského onkologického ústavu, Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb, Nemocnice Agel Košice-Šaca a košického pracoviska Nemocnice sv. Michala prečkali čas izolovaní od svojich rodín. 

 

Na výzvu košických nemocníc zareagovala radnica

„Môžeme oznámiť, že vyčleňujeme viac než  50 miest v našich karanténnych zariadeniach pre košické nemocnice, lekárov v prvej línii ako aj pre všetkých tých, ktorí potrebujú pomoc, aby sme im poskytli priestor, kde môžu byť v bezpečí,“ informoval hovorca mesta. 

Karanténa  v administratívnej budove

Na Južnom nábreží  sú k dispozícii zdravotníkom prerobené bývalé administratívne priestory  bytového podniku.  V jednej z budov sa nachádza 27 lôžok, ktoré spĺňajú všetky požiadavky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Neďaleko je vybudované aj karanténne mestečko, ktoré poskytuje ďalších 24 miest.

„Ďakujeme mestu Košice za ponuku ubytovacích kapacít pre potreby karanténneho ubytovania našich zamestnancov v súvislosti s pandémiou COVID-19,“vyjadrilo sa vedenie UNLP.

Pomoc aj pre vlastných

Mesto v týchto dňoch dokončuje prípravu ďalšej budovy, v ktorej bude zhruba 30 miest. Tie môžu využiť aj zamestnanci mesta, mestských podnikov a organizácií v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti, ktorí budú priamo alebo nepriamo zasiahnutí šírením nového koronavírusu a zostanú v karanténe.